همتی:

تلاش امریكابرای ایجاد بی ثباتی دربازارهای پولی و ارزی تازگی ندارد

تلاش امریكابرای ایجاد بی ثباتی دربازارهای پولی و ارزی تازگی ندارد رئیس كل بانك مركزی در یادداشتی نوشت: تلاش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازارهای پولی و ارزی كشور از طرف آمریكا و همدستان او تازگی ندارد.به گزارش پول من به نقل از مهر، در یادداشت همتی امده است: این فشارها، مشکلات و سختی هایی برای مردم به وجود آورده ولی بطور قطع نتوانسته به اهداف اصلی خود برسد. با تدابیر متخده، القای انفجار نقدینگی و ابرتورم بوسیله تحریک انتظارات نیز، با ناکامی روبه رو شده است.
افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال که عمدتاً ناشی از شیوع ویروس کرونا و تحریک انتظارات بود، با اقداماتی که درحال انجام است، کنترل شده است و تلاش جدی برای نیل به هدف تورمی اعلام شده، انجام و استمرار خواهد داشت.
نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تامین شده و نیازهای ارزی، هم بوسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، درحال تامین است و باوجود افت شایان توجه درآمدهای دولت از فروش نفت، با کمک صادرکنندگان تلاشگر، تامین ارز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه درجریان است.
بانک مرکزی، برنامه های خودرا برمبنای ادامه تحریم های آمریکا تنظیم کرده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز نمی تواند به برنامه های ما درحفظ پایداری بازارها صدمه ای وارد کند.
بانک مرکزی ایران اولویت خودرا بر تقویت ثبات و جلوگیری از نوسانات ناشی ازسفته بازی و کمک به پایداری و شکوفایی اقتصاد و تولید قرار داده است و با رصد مستمر متغیرهای کلان اقدامات ضروری در بازارهای پول و ارز، انجام خواهد داد.

1399/06/10
15:29:56
5.0 / 5
1795
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما