طراحی فاز ۳ تغلیظ سونگون مطابق با آخرین نتایج اكتشافی

طراحی فاز ۳ تغلیظ سونگون مطابق با آخرین نتایج اكتشافی طبق اعلام مجری طرح فاز 3 تغلیظ سونگون، این طرح با توجه به افزایش ماده معدنی قابل استخراج در مجتمع مس سونگون، برای تامین خوراك كنسانتره ورودی و تكمیل چرخه تولید در این مجتمع طراحی شده است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، علی فتوحی دراین زمینه با اشاره به رویکرد مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در خصوص افزایش تولید و رونق هرچه بیشتر توسعه طرح های اقتصادی، اظهار نمود: فاز ۳ تغلیظ کنسانتره مس سونگون مشابه فاز ۱و۲ این مجتمع برای خاک ورودی هفت میلیون تن در سال و کنسانتره مس تولیدی ۱۵۰ هزار تن در سال و تولید ۱۵۰۰ تن کنسانتره مولیبدن در سال طراحی شده است.
مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون با بیان این که ذخیره ماده معدنی قابل استخراج در مجتمع سونگون بیش از یک میلیارد تن اعلام شده است، اظهار داشت: اصلی ترین دلیل اجرای طرح فاز ۳ نیز دقیقا در رابطه با ذخیره ماده معدنی قابل استخراج است و برابر مهندسی و اعلام طرح های توسعه معدن این مجتمع طرح استخراج این ماده معدنی به موازات اجرای طرح تغلیظ فاز ۳ در حال انجام می باشد.
وی میزان سرمایه ارزی و ریالی مورد نیاز این طرح را در مجموع ۳۰ هزار میلیارد ریال برای راه اندازی سنگ شکن، نوار انتقال مواد، کارخانه و قسمت های جانبی اعلام نمود و اضافه کرد: همین طور ۱۲ هزار میلیارد ریال نیز برای مجمعه انتقال باطله و تامین آب برگشتی برآورد شده است.
فتوحی ضمن تاکید براینکه کارشناسان مجرب شرکت و مهندسان داخلی برای اجرای سریع و بدون نقص این پروژه، توان لازم را دارند، اشاره کرد: بخش عمده تجهیزات اصلی این خط خریداری شده و قسمت های اصلی این پروژه در داخل ساخت خواهد شد و بخش بسیار کوچکی از آن، نیاز به تامین از خارج دارد.
بگفته مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون، این طرح هم اکنون در مرحله خاکبرداری است و انتخاب مشاور طرح نیز صورت گرفته است. همین طور شناسایی پیمانکاران برای اجرای این طرح به صورت EPC انجام شده و به زودی اسناد مناقصه تکمیل و مناقصه برگزار می شود.1399/06/16
22:47:17
5.0 / 5
1910
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , چك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما