عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر صادرات در فرابورس معرفی شد

طنین وسپهر در بازار سرمایه

طنین وسپهر در بازار سرمایه پول من: 20 درصد از سهام شركت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نماد وسپهر یكشنبه، سی ام شهریورماه به شیوه ثبت سفارش جهت كشف قیمت عرضه می شود.


به گزارش بازرگانی مهر به نقل از بانک صادرات، تعداد ۶ میلیارد سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت «سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات» در نماد «وسپهر» فردا (یکشنبه سی ام شهریورماه) به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه می شود. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۱۰۰ سهم در بازه قیمتی ۹۵۰ تا ۱، ۰۱۰ تومان بوده و تاریخ و دوره ثبت سفارش از ساعت ۱۳ تا ۱۷ روز یکشنبه، تاریخ تخصیص سهام نیز چهارشنبه دوم مهر و تاریخ شروع معاملات ثانویه روز شنبه ۵ مهرماه است. قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران در مراسم معارفه عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات که با حضور احمد فاضلی، معاون مالی بانک، بهروز خدارحمی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات و محمد وطن پور، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه سپهر در جمع فعالان بازار سرمایه و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: ارزش ذاتی سهم شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات بیش از ۱۶ هزار ریال و قیمت عرضه اولیه آن بسیار پایین تر از ارزش واقعی است و این مورد نوید بخش سودآوری مناسبی برای استقبال کنندگان از سهم مزبور است. رضا صدیق اضافه کرد: «وسپهر» متشکل از چندین شرکت بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد کشور است که در صنایع پتروشیمی، ساختمانی و سایر صنایع بزرگ کشور فعالند و در آینده نزدیک از شرکت های بزرگ بازار سرمایه خواهند بود. رضا صدیق اظهار نمود: بانک صادرات ایران در این حوزه تجارب بسیار خوبی دارد و همانگونه که در سنوات دور، شرکت سرمایه گذاری غدیر را به بازار معرفی کردیم که امروز به یکی از شرکت های بزرگ بازار سرمایه تبدیل گشته است، بطور قطع گروه مالی سپهر صادرات نیز به یکی از شرکت های بزرگ این بازار مبدل خواهد شد. سهم «وسپهر» سهم بهادار ای است و بانک صادرات ایران با تمام توان از این سهم حمایت و پشتیبانی خواهد نمود. وی ادامه داد: ورود این سهم به بازار سبب تعمیق و رونق بازار سرمایه خواهد بود و در زمانی که اقبال عمومی و سهامداران از بازار سرمایه، شرایط مناسبی دارد و تعداد سهامداران روز به روز بیشتر می شود، این شرکت می تواند به کمک بازار سرمایه بیاید و شرایط مطلوب تری را در بازار بورس رقم بزند. صدیق تصریح کرد: تمام منابع حاصل از فروش این سهم در اختیار گروه مالی قرار خواهد گرفت تا به بهترین نحو و در مواقع مناسب از سهام حمایت کند. قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار نمود: مجموعه بانک صادرات ایران در تلاش است تا با رعایت مقررات، استانداردها، ضوابط بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار خدمتگزار مناسبی برای مشتریان و سهامداران باشد. «وسپهر» بطور قطع یکی از بهادار ترین سهام بازار سرمایه خواهد بود و همانطور که در مواقع ضرورت از نقدشوندگی «وبصادر» حمایت شده، بازارگردان از این سهم نیز با جدیت حمایت خواهد نمود. در این مراسم همین طور بهروز خدارحمی، مدیر عامل گروه مالی سپهر صادرات با تشریح شرایط این شرکت سرمایه گذاری بر عزم جدی برای حفظ نقدشوندگی سهم مزبور و بازارگردانی با شیوه هایی متفاوت از گذشته در بازار سرمایه تصریح کرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات اظهار داشت: سهامدارانی که به جمع سهامداران سپهر خواهند پیوست، لذت سودآوری و شیرینی ماندگار آنرا خواهند چشید. وی اظهار نمود: گروه مالی سپهر صادرات در سال ۹۳ و با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریال تأسیس شد و امروز بعنوان شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه ثبت شده دارد و رسالت اولیه آن اعمال مدیریت حرفه ای و تخصصی در شرکت های سرمایه پذیر است. وی ادامه داد: بانک ها بدون اراده لازم برای تحصیل و مالکیت یا ایجاد شرکت ها، به علت ساختار تسهیلات دهی و وامدار بودن آنها، گاهی به این نتیجه هوشمندانه می رسند که شرکت هایی را بجای مطالبات تملک کنند که خوش نام ترین آنها در مجموعه گروه مالی سپهر صادرات وجود دارد. خدارحمی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بنگاه داری و سهامداری در بورس با یکدیگر اشتباه گرفته نشود، اظهار نمود: باید کمک نماییم که مطلوب ترین وضعیت را در شرکت های سرمایه گذاری داشته باشیم. وی تجمیع سرمایه گذاری ها را از دیگر دغدغه های موجود عنوان نمود و اضافه کرد: کوشیده ایم تا مجموعه شرکتهای ساختمانی را در یک شکل تجمیع و با تبدیل آن به هلدینگ، در گام های بعدی آنها را نیز وارد بازار سرمایه نماییم. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر تسریع سرمایه گذاری در طرح های اولیه را نیز همچون اهداف راهبردی این شرکت عنوان نمود و اضافه کرد: از هفته آینده گام های اولیه برای عرضه تک تک شرکت های گروه مالی سپهر آغاز خواهد شد. خدارحمی اظهار داشت: شرکت گروه مالی سپهر بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در میان شرکت های سرمایه گذاری تلقی می شود. این شرکت تا پیش از عرضه اولیه تماماً (۹۹.۷۶ درصد) در تملک بانک صادرات ایران بوده و در ۲۴ ساعت آینده ۲۰ درصد آن عرضه اولیه خواهد شد. وی به داشتن ۴۷ درصد سهام شرکت انرژی سپهر و حضور چهار شرکت بزرگ بلان، دنا، سیراف و لاوان، بعنوان زیر مجموعه های اصلی انرژی سپهر اشاره نمود و اضافه کرد: سه شرکت اول در زمینه تولید متانول و شرکت لاوان در زمینه تولید اوره و آمونیاک فعال است که شرکت هایی با پتانسیل باارزش به حساب می آیند. وی اظهار داشت: شرکت های انرژی سپهر، توسعه نیشکر و تامین سرمایه سپهر در اولویت واگذاری بانک صادرات ایران قرار دارند. خدارحمی با اشاره به اینکه ارزش برآوردی شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات ۳۳۰ هزار میلیارد ریال است اضافه کرد: در تلاشیم اقدامات ارزشمندی را که تابحال در بازار سرمایه اتفاق نیفتاده، رقم بزنیم. وی ادامه داد: پنج صنعت ساختمان، بانک، برق و انرژی، قند و چند رشته ای بیشترین سهم را در پرتفوی گروه مالی دارند. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات همین طور در بیان خطوط راهبردی این شرکت اضافه کرد: رشد مستمر بهترین فرصت های سرمایه گذاری، پیشگامی در سودآوری، بهبود عملکرد مالی و عملیاتی و حفظ چابکی گروه مالی در کنار شفافیت مهمترین اهداف شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات است. او همینطور بهای تمام شده پرتفوی گروه مالی را دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و ارزش روز آنرا ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود.


منبع:

1399/06/30
21:55:09
5.0 / 5
1874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما