تا افق ۱۴۰۴؛

43 هزار هكتار به سطح گلخانه های كشور افزوده می شود

43 هزار هكتار به سطح گلخانه های كشور افزوده می شود به گزارش پول من خراسان جنوبی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: دولت تمام تلاش خودرا می كند تا افق ۱۴۰۴ میزان ۴۳ هزار هكتار به سطح گلخانه های كشور كه در سال ۹۲ حدود ۸۸۰۰ هكتار بود، اضافه كند.


محمد علی طهماسبی، امروز یکشنبه ۱۳ مهر در حاشیه بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع گلخانه ای محمدیه خوسف در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در مناطقی با آب و هوای خشک همانند خراسان جنوبی باید از آب بیشترین استفاده را کرد که در این راستا گلخانه ها یک سیستم متراکم کشاورزی مطلوب هستند.

به گزارش پول من به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه توسعه گلخانه ها جزء طرح های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است، خاطرنشان کرد: هم اکنون سطح گلخانه های کشور به ۲۰ هزار هکتار رسیده و در تمام استان های کشور توسعه سطح گلخانه ها در حال انجام می باشد.

طهماسبی بیان نمود: بیشتر گرایش ما به سمت مناطق خشک و کم آب است؛ ازاین رو دولت تسهیلاتی به متقاضیان پرداخت و در زمینه عملیات زیربنایی شهرک های گلخانه ای کمک می نماید.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار نمود: استاندار خراسان جنوبی با جدیت توسعه گلخانه ها را دنبال می کند که امیدواریم با اعتبارات ملی و استانی شهرک های گلخانه ای در این استان راه اندازی و زمینه تولید و اشتغال در استان فراهم گردد.

طهماسبی افزود: بازار بیشتر محصولات گلخانه ای در کشور صادراتی است و امیدواریم خراسان جنوبی با نهضت گلخانه ای که راه اندازی کرده در این حوزه موفق باشد، ما هم کمک می نماییم تا بتوان حرکت موثری در استان خراسان جنوبی رقم بخورد.

وی بیان نمود: کشاورزان خراسان جنوبی مطمئن باشند وزارت جهاد کشاورزی اجازه نمی دهد زرشک کاران متضرر شوند؛ در نتیجه محصول را یا خریداری، صادر و به فروش می رسانیم.

وی خاطرنشان کرد: برای متقاضیان راه اندازی گلخانه ها در مناطق کم برخوردار، تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است، اما این افراد باید به سمت محصولات با ارزش بالا و نیاز آبی کم سوق داده شوند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به مشکل انبار شدن محصول زرشک کشاورزان خراسان جنبوبی، خاطرنشان کرد: در آستانه فصل برداشت باردیگر زشک هنوز محصول سال قبل کشاورزان فروش نرفته و هفت هزار تن زرشک استان در انبارها موجود است که سازمان تعاون وارد این مورد شده است و خرید توافقی زرشک از کشاورزان انجام شده که با فروشگاه های زنجیره ای در تهران برای فروش این محصول هماهنگی لازم انجام شده است.


منبع:

1399/07/13
21:09:16
5.0 / 5
1525
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما