وزیر نیرو:

مصرف كنندگان بزرگ برق می توانند نیاز خودرا از بورس انرژی تامین كنند

مصرف كنندگان بزرگ برق می توانند نیاز خودرا از بورس انرژی تامین كنند پول من: وزیر نیرو از موافقت هیئت وزیران با تامین برق مورد نیاز مصرف كنندگان بزرگ برق بوسیله بورس انرژی آگاهی داد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه چهارشنبه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات امروز هیئت دولت اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در روزهای اخیر در بخش برق مواجه بودیم افزایش میزان طلب تولید کنندگان برق از شرکت توانیر بود.
وی با اعلان اینکه «شرکت توانیر خریدار انحصاری برق در کشور است»، اضافه کرد: بیش از ۶۰ درصد تولید برق کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود و شرکت نیز برای پرداخت پول تولید کنندگان تابع قیمت های تکلیفی است؛ بن همین دلیل تولید کنندگان از اینکه دریافت وجه شان با فاصله زمانی چشمگیری صورت گرفته است گله مندند. در این راستا در جلسه امروز هیئت وزیران پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی به دستگاه های مرتبط در خصوص اینکه مصرف کنندگان بزرگ که شامل مصرف کنندگان پنج مگاوات و بالاتر هستند، برق شان را از بازار بورس انرژی دریافت نمایند، موافقت کردند.
وزیر نیرو اظهار نمود: این اقدام کمک بزرگی به تولیدکنندگان برق است که می توانند سریع تر به وجه شان دست یابند و همین طور مصرف کنندگان نیز می توانند با قیمت مناسب تری برق مورد نیاز خودرا تامین کند و هم نیز نقش تعیین کننده خواهد داشت و دیگر منحصراً خریدار نخواهد بود؛ این اقدام ان شاءالله در ادامه به رشد و پویایی صنعت برق کمک بزرگی خواهدنمود اجرای آن نیز برمبنای مصوبه هیات وزیران آماده خواهد شد.
اردکانیان همین طور در پاسخ به پرسشی درباره برنامه های وزارت نیرو درباب لایروبی رودخانه ها برای فصول سرد سال اشاره کرد: برنامه مهندسی رودخانه که قسمتی از آنرا شامل لایروبی رودخانه ها می شود از پس از سیل سال قبل با شدت شروع شده است؛ در سال ۱۳۹۸ موفق شدیم ۵ برابر متوسط سال های قبل عملیات لایروبی را انجام دهیم و نتیجه آن شد که ۴-۵ سیلاب بزرگی را که در جنوب و جنوب غرب کشور در نیمه دوم سال قبل و اوایل سال جاری داشتیم، با حداقل خسارت و حداکثر راندمان پشت سر گذاشته شد.
وی افزود: این مسیر کماکان ادامه خواهد داشت و امیدواریم همانطور که دستگاه قضایی با ما همکاری هایی دارند، در آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها بتوانیم تکالیف قانونی را که برعهده داریم، انجام دهیم و نتیجه آن باشد که در شرایط تا حدود زیادی تغییر اقلیم که ما باید آمادگی مواجه شدن با سال های خشک و تر را داشته باشیم، از سیلاب بعنوان یک منبع آب شیرین بیشتر از مواجهه با خسارت، منفعت ببریم.
وزیر نیرو در باره برنامه های این وزارتخانه در حوزه سدسازی نیز اظهار داشت: برنامه های سد سازی وزارت نیرو در چارچوب پویش هر هفته الف به در دست انجام است و هفته جاری بیست و سومین هفته برگزاری این پویش امسال است و ما از ۲۵۰ پروژه که برای مثال وعده داده بودیم تا کنون ۱۱۲ پروژه را با سرمایه گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افتتاح کردیم. امسال تا حالا ۷ پروژه بزرگ سد مخزنی افتتاح شده است و امیدواریم ۱۸ پروژه سال ۱۳۹۹ دراین زمینه افتتاح و به بهره برداری برسد.
منبع:

1399/07/16
21:45:44
5.0 / 5
1342
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما