معاون وزیر تعاون،كار و رفاه اجتماعی:

صبا فولاد خلیج فارس، امانتدار بازنشستگان است

صبا فولاد خلیج فارس، امانتدار بازنشستگان است هرمزگان معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با همراهی مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان از زمین طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس بازدید نمود.حجت الله میرزایی روز گذشته(۱۶ مهرماه) در حاشیه این بازدید درباب میزان تولیدات این شرکت در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: باتوجه به این که در سه ماهه اخیر مقدار تولید این شرکت در سال جهش تولید به میزان دو برابری روند افزایشی داشته و به بیش از ۸۰ هزار تُن رسیده است که با این رشد تا آخر سال به ظرفیت اسمی سالانه خود یعنی ۱، ۵ میلیون تن دست خواهد یافت.

حجت اله میرزایی همین طور در نشست با مدیران شرکت صبا فولاد خلیج فارس ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین مجموعه صبا فولاد خلیج فارس در زمان راه اندازی این مجموعه، اضافه کرد: در صنعت فولاد مدیریت دوران ساخت با مدیریت دوران بهره برداری متفاوت می باشد و خوشبختانه این شرکت از مدیران خوبی در هر دو مرحله برخوردار بوده است.

وی با اعلان اینکه شرایط مدیریت، شیوه ها و ابزار مدیریت، ترکیب منابع انسانی و بخش هایی که خروجی هر مجموعه را تعیین می کند، در هر زمان متفاوت می باشد، افزود: یکی از لزوم ها در ارتقا سطح مدیریت مطلوب، توجه به تغییرات مدیریتی از دوره پروژه به دوره بهره برداری است.

میرزایی عنوان کرد: طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس همچون طرح های توسعه ای بزرگ در کشور شمرده می شود که برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتناعی از اهمیت قابل توجهی برخوردارست.

این مقام مسئول بیان کرد: وجود سرمایه گذاران بزرگ داخلی مثل بنیاد مستضعفان و مشارکت سایر بنگاه های بزرگ فولادی سبب شده تا با وجود محدودیت های بین المللی در تامین منابع مالی و دانش فنی، مشکلی در روند پیشرفت این پروژه نداشته باشیم.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح های توسعه ای صبا فولاد خلیج فارس با هدف تولید بریکت باید با سرعت بیشتری دنبال شود، اظهار داشت: تفاوت صبا فولاد خلیج فارس با سایر رقبا این است که این شرکت سهامدار ۱۰۰ درصدی بنام بازنشستگان دارد و در واقع این مجموعه امانتدار بازنشستگان است.مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس نیز در حاشیه این بازدید اظهار داشت: ۱۵ هزار فرصت شغلی با بهره برداری از طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس در بندرعباس ایجاد می شود.

سعیدبزرگی با اشاره به اینکه تکمیل عملیات اجرائی طرح توسعه این مجموعه به میزان سه سال برآورد شده است، اشاره کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت ۴۱۳ هکتار، در دو فاز بریکت گرم و فاز توسعه اجرائی خواهد شد.

وی افزود: محصول نهایی تولیدی در این مجموعه ۴، ۵ میلیون تُن است که شامل ۵۰۰ هزار تُن میله گرد صنعتی، یک میلیون تُن مقاطع عریض و سه میلیون تُن ورق نورد گرم خواهد بود.

بزرگی با اشاره به اینکه باتوجه به میزان سرمایه گذاری که در این مجموعه عظیم فولادی شده است، بعد از تکمیل پروژه و عملیات اجرائی، موجب اشتغال ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۹۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم خواهد شد، عنوان کرد: مجموع میزان سرمایه گذاری در این طرحها به حدود ۱، ۲ میلیارد یورو خواهد رسید.
1399/07/17
13:19:26
5.0 / 5
1581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما