بانك مركزی اعلام كرد؛

پرونده وام های كرونایی تا آخر مهر بسته می شود

پرونده وام های كرونایی تا آخر مهر بسته می شود پرونده 80 درصد از متقاضیان تسهیلات مربوط به صاحبان كسب و كارهای لطمه دیده ناشی از شیوع بیماری كرونا تعیین تكلیف شده و مابقی نیز تا اختتام مهرماه نهایی می شود.


به گزارش پول من به نقل از بانک مرکزی، حسب مصوبات ستاد کرونا مقرر شده است که برای کمک به صاحبان کسب وکارهایی که به سبب شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود گرفتار مشکل شده اند ( با ثبت نام متقاضی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سامانه مذکور و معرفی به بانک ) تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت گردد که در این رابطه تا تاریخ ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹، بیش از ۵۳۴، ۲۹۸ واحد به بانکهای عامل معرفی شده اند.
بر این اساس تعداد ۵۰۸، ۰۱۲ واحد از متقاضیان تا تاریخ اشاره شده به شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری عامل مراجعه نموده اند که از این تعداد ۲۷۸، ۲۴۵ واحد با ۴۵۹، ۰۲۴ نفر شاغل در مجموع مبلغ ۵۶.۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات را دریافت کرده اند. همین طور تعداد ۱۶۶، ۸۹۳ واحد نیز از دریافت تسهیلات به دلایلی همچون عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات و … انصراف داده اند و پرونده مابقی واحدهای کسب وکار نیز در دست بررسی و تکمیل مدارک و وثایق است.
بنابراین حدود ۸۰ درصد متقاضیان تعیین تکلیف شده اند و باتوجه به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تا اختتام مهر ماه امسال، پرونده مابقی متقاضیان نیز در دست بررسی و اقدام است. ضمناً میزان تسهیلات پرداختی به هریک از ۱۴ رسته شغلی تعیین شده از طرف ستاد کرونا به شرح جدول زیر است:


1399/07/19
20:44:06
5.0 / 5
1924
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , پرداخت , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما