تصویب لایحه موافقت نامه حمل و نقل جاده ای بین ایران و سوئیس

تصویب لایحه موافقت نامه حمل و نقل جاده ای بین ایران و سوئیس لایحه موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده ای و كالا بین ایران و سوئیس تصویب گردید.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه با ۱۸۳ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در مجلس با تصویب لایحه موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده ای، مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس موافقت کردند.
طبق این ماده واحده این لایحه موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده ای، مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس مشتمل بر یک مقدمه و ۱۴ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می شود.
در تبصره ماده واحده آمده که در اجرای موافقت نامه و اصلاحات بعدی آن رعایت اصول ۷۷، ۱۲۵ و ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی الزامی است.
در جریان بررسی این لایحه علیرضا سلیمی نماینده محلات بعنوان مخالف اظهار داشت: ما تنها کلیات این موافقت نامه را بررسی می نماییم و نمی توانیم وارد جزئیات آن شویم این روالی است که از مجالس قبلی هم وجود داشته و باید تصحیح شود. ما باید به ترجمه درست دسترسی داشته باشیم نه این که اتفاق برجام تکرار شود که ما ترجمه درست نداشتیم و در نهایت هم در عرض ۲۰ دقیقه و بدون بررسی جزئیات تصویب گردید.
وی ادامه داد: در این موافقت نامه سازوکاری برای رفع اختلافات احتمالی دیده نمی گردد دولت سابقه ترجمه اشتباه در خیلی از معاهده ها و موافقت نامه ها را دارد؛ ممکنست این دفعه هم در ترجمه گرفتار اشتباه شده باشئ اگر کسی متن اصلی و ترجمه را تطبیق داده و از صحت آن مطمئن است به ما بگوید. جدا از این مشکل موافقت نامه نیست مشکل کشور بی اعتمادی و بی مسئولیتی ها است مشکل برخی ها است که ماه ها از دفتر کار خود بیرون نیامده و از پشت ماشین نظرسنجی می کند و نمی داند مردم در چه وضعیتی به سر می برند.
محمد علیپور نماینده ماکو در موافقت با این لایحه اظهار داشت: این معاهده حمل و نقل در خیلی از کشورها در حال اجراست با این لایحه صادرات تسهیل می شود و امکان پشتیبانی از اتباع ایرانی در سایر کشورها فراهم خواهد شد. حتی بر توسعه گردشگری و تضمین صادرات کالاهای ایرانی هم موثر خواهد بود.
مرتضی محمودوند نماینده خرم آباد در اخطاری با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی اصرار کرد که نباید مبحث حمل و نقل جاده ای را با برجام مقایسه کرد این مساله عام المنفعه است و نمایندگان برای نظام کشور به آن رای دهند.
منبع:

1399/07/27
11:37:03
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: دولت , صادرات , كالا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما