كمیسیون كشاورزی از پاسخ وزیر نیرو در مورد مساله آب سیستان قانع نشد

كمیسیون كشاورزی از پاسخ وزیر نیرو در مورد مساله آب سیستان قانع نشد به گزارش پول من سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی از مطرح شدن مساله آب جنوب استان سیستان با حضور وزیر نیرو در كمیسیون كشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: ما از پاسخ های آقای اردكانیان قانع نشدیم و تلاش می نماییم كه سوال از ایشان به صحن مجلس ارجاع شود.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، معین الدین سعیدی در جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار نمود: امروز با همکارانمان در کمیسیون عمران جلسه ای در مورد مساله آب جنوب استان سیستان داشتیم وزیر نیرو و نمایندگانشان در این نشست حضور داشتند خطاب به ایشان گفتم که طبق ماده ۳۶ قانون برنامه ششم توسعه تکالیفی معین شده که شما به آن عمل نکرده اید.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس درباره بحران آب استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مساله آب بحران را رد کرده و یک فاجعه انسانی در حال رخ دادن است علت آن سوء مدیریت منابع آبی است.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در مورد مصادیق بحران آب در استان سیستان اظهار داشت: شاخص دسترسی آب در دشتیاری ۱۹ درصد است در شهرستان چابهار ۸۱ درصد مردم به صورت سقایی آبیاری می شوند کودکان سرزمین من هر چند وقت یکبار در گودال های آبی که هوتگ نام دارد غرق یا طعمه جانورانی به نام گاندو می شوند.
وی ادامه داد: این روزها فاضلاب برای مردم سواحل مکران که مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به آن دارند بدل به رویا شده است. امیدواریم رسانه ها و مسئولان به ما کمک کنند که علاوه بر اطلاع رسانی مشکلات این هم وطنان را حل نماییم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در انتها اظهار داشت: وزیر نیرو در پاسخ به سخنان ما توضیحاتی را عرضه کردند که مورد قبول اعضای کمیسیون واقع نشد و قانع نشدند. به همین علت تلاش می نماییم تا سوال از وزیر به صحن ارجاع شود.
معین الدین سعیدی در مورد جلسه عصر کمیسیون کشاورزی اظهار داشت: قرار بر این بود که وزیر جهاد کشاورزی در این نشست حضور داشته باشند اما ایشان حضور نیافتند و جلسه به زمان دیگری موکل شد.
منبع:

1399/07/29
23:07:14
5.0 / 5
1870
تگهای خبر: كمیسیون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما