روشی برای انتخاب بهترین هدهای جدید چاپگر دیجیتال از طرف پژوهشگران دانشگاهی

روشی برای انتخاب بهترین هدهای جدید چاپگر دیجیتال از طرف پژوهشگران دانشگاهی پول من: بمنظور شناسایی و معرفی بهترین نوع هدهای چاپگر دیجیتال در صنعت، پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیركبیر روشی را برای ارزیابی فنی این هدها ارائه كردند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، سمیرا موحدی، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح "ارزیابی فنی هدهای جدید چاپگرهای دیجیتال چاپ منسوجات با بهره گیری از پروسه تحلیل سلسله مراتبی"، هدف از اجرای این طرح را اولویت بندی معیارهای فنی هدهای چاپگر دیجیتال منسوجات برای شناسایی نیاز این بخش و انتخاب هدهای جدید ارائه شده در بازار جهانی، دانست و اظهار داشت: هد، مهمترین قطعه یک ماشین چاپگر دیجیتال است که خاصیت ها، سرعت و کیفیت چاپ را تعیین می کند و اجرای این طرح می تواند تا حدودی از نظر معرفی و بررسی خاصیت های چند نمونه از هدهای جدید و به روز دنیا و شناخت اولویت های موردنظر صنعتگران در انتخاب آنها موثر باشد.
وی با اشاره به پروسه اجرای پروژه اشاره کرد: در ابتدا چند نمونه از تازه ترین هدهای ارائه شده در بازار روز دنیا توسط بهترین کمپانی های تولیدکننده آنها، شناسایی و با مطالعه تکنولوژی آنها، خاصیت های فنی پر اهمیتشان بررسی گردید و بعنوان معیارهای تعیین کننده، مورد نظر قرار گرفت و بعد از آن بوسیله طراحی پرسشنامه و جمع آوری اطلاعات بر اساس مصاحبه با صنعتگران چاپ دیجیتال پارچه و استفاده از روش تصمیم گیری تحلیل سلسله مراتبی، معیاهای موجود، باتوجه به اولویت های موردنظر صنعتگران در انتخاب هد، رتبه بندی شدند.
موحدی با اعلان اینکه در نهایت اولویت بندی هدهای موجود برمبنای خاصیت ها و معیارهای بررسی شده، ارائه و بهترین گزینه از بین هدهای موجود، انتخاب و پیشنهاد شد، اظهار نمود: تهیه دیتاشیت ها و اطلاعات فنی و تجاری هدها از کمپانی های سازنده آنها در کشورهای خارجی از چالش های این طرح بوده است.
این محقق با اشاره به نتایج به دست آمده از این مطالعات، تصریح کرد: از نتایج بررسی های این طرح می توان برای کمک به انتخاب بهتر هد چاپگر در صنعت اشاره نمود.
برمبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این طرح از طرف سمیرا موحدی دانش آموخته و با راهنمایی دکتر محمدرضا بابائی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرائی شده ست.
منبع:

1399/08/07
23:35:42
5.0 / 5
1732
تگهای خبر: ارز , بازار , تجاری , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما