معاون وزیر صمت ؛

8 اقدامی كه تولید را تسهیل و تسریع می كند

8 اقدامی كه تولید را تسهیل و تسریع می كند به گزارش پول من معاون وزیر صمت اظهار داشت: برای دستیابی به اهدافی همچون متنوع سازی ابزارهای تامین مالی، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی بیشتر باید 8 سیاست اجرا شود.سعید زرندی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: برای دستیابی به اهدافی همچون متنوع سازی ابزارهای تامین مالی و هدایت منابع موجود در جامعه و بازار سرمایه به سمت تولید، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی بیشتر در بخش صنعت، معدن و تجارت باید ۸ سیاست بطور دقیق اجرا شود.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت اضافه کرد: مورد نخست ضرورت تسهیل و تسریع در پروسه پذیرش شرکت ها در بورس و فرابورس و عرضه سهام آنهاست. همین طور معافیت مالیاتی نقل و انتقال دارایی برای تشکیل شرکت های سهامی پروژه و یا صندوق پروژه دیگر سیاست مدنظر است.
وی افزود: تسهیل و تسریع در صدور موافقت اصولی سازمان بورس در پروسه انتشار اوراق بدهی و همین طور تسهیل و یا حذف استعلام از بانک مرکزی در ضمانت بانکی برای انتشار اوراق بدهی از دیگر مواردی است که حتما باید اجرا شود.
زرندی اظهار داشت: تسهیل روش های ضمانت و عملیاتی شدن رتبه بندی اعتباری برای تامین مالی بوسیله بازار پول و بازار سرمایه نیز دیگر سیاستی است که باید اجرا شود.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت اضافه کرد: سیاست دیگر، لحاظ شدن مالیات بر ارزش افزوده در گواهی سپرده کالایی فقط برای عرضه کننده کالا و تحویل گیرنده نهایی (نه معاملات میانی و گوناگون این اوراق (مطابق با تبصره «۱» ماده «۱۴۳» مکرر قانون مالیات های مستقیم است که انتظار داریم سریع تر اجرا شود.
وی اظهار داشت: عملیاتی شدن دستورالعمل اجرائی ثبت تبدیل شرکت های تجاری موضوع نامه شماره ۱۶۶۲۴/۳۳۹۹۲ مورخ ۹۹/۲/۲۳ معاونت حقوقی ریاست جمهوری از دیگر الزاماتی است که باید اجرا شود.
زرندی گفت: مورد آخر نیز اصلاح دستورالعمل تامین مالی جمعی است که باید در دستور کار برای اجرا قرار گیرد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت تصریح کرد: با اتاق های بازرگانی، خانه صنعت، تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی و سایر نهادهای مرتبط بطور مداوم در حال هماهنگی هستیم و امیدارم با اجرای این موارد، شاهد تسهیل فعالیت بنگاههای کشور باشیم.


منبع:

1399/08/10
11:31:48
5.0 / 5
1668
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما