یك مقام ارشد كارگری مطرح كرد

ترامپ پدیده ای بود كه ختم به خیر شد!

ترامپ پدیده ای بود كه ختم به خیر شد! رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با اشاره به اینكه سیاستهای اقتصادی ما نباید وابسته به انتخابات یك كشور باشد، تصریح كرد: با عنایت به كاهش نرخ دلار، ریزش قیمتها در بازارها باید اتفاق بیفتد و قیمت كالاها روند نزولی خویش را طی نماید.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا در ارزیابی وضعیت اقتصاد و بازار کار ایران با مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا و روی کار آمدن دموکراتها اظهار داشت: اقتصاد ما از تحولات خارجی تاثیرپذیر است و اینطور نیست که بگوییم انتخابات کشوری مثل آمریکا ربطی به اقتصاد ما ندارد چون با کوچکترین تغییر و نوسان در نرخ دلار و ارز بازارهای داخلی و شاخصهای اقتصادی ما تحت تأثیر قرار میگیرد ولی آرزوی ما این است که به ثبات اقتصادی برسیم و به سیاستهای اقتصادی خودمان متکی باشیم تا در سایه ثبات مردم به آرامش برسند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تولیدکنندگان تحت تأثیر فشارهای اقتصادی لطمه دیدند و در تأمین مواد اولیه گرفتار مشکل شدند، افزود: وقتی مقام معظم رهبری بر تولید ملی تاکید دارند یعنی به سمت و سویی برویم که هر چه تولید می نماییم متعلق به خودمان باشد و برای حتی یک قطعه دست احتیاج به سوی بیگانگان دراز نکنیم. اگر از خودروی ملی حرف می زنیم همه قطعات آنرا خودمان تولید نماییم که تحریم نتواند صنعت خودروسازی را نشانه بگیرد و در بازار داخلی تأثیر بگذارد.

کاهش قیمتها با ریزش دلار باید اتفاق بیفتد

به گفته رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، نتایج انتخابات آمریکا بر بازار اشتغال کشور هم تاثیراتی خواهد داشت. چمنی در عین حال ضمن اشاره به ریزش قیمتها در خیلی از بازارهای داخلی اظهار داشت: وقتی دلار از مرز ۳۱ هزار تومان به ۲۲ هزار تومان می رسد و ۹ هزار تومان کاسته می شود باید تأثیر این کاهش ۹ هزار تومانی را در بازار ببینیم و قیمت کالاها روند نزولی خویش را بپیماید در غیر این صورت در ذهن من شهروند این تصور به وجود می آید که چرا وقتی قیمتها سرسام آور بالا می رفت دلیل آنرا به نوسان نرخ ارز گره می زدیم و حالا که دلار پایین آمده هیچ اتفاقی نیفتاده است بنابراین مشکل را در سوء مدیریت می بینم که اجازه نمی دهد کاهش دلار تأثیر خویش را بر اقتصاد بگذارد.

از اداره کشور با دلارهای نفتی دست برداریم!

وی بااشاره به وجود معادن، منابع خدادادی و شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشورمان، اظهار نمود: کشوری که در تولید و صادرات زعفران، خشکبار و محصولات کشاورزی سرآمد است، جشن خودکفایی گندم می گیرد، بخش اعظمی از تولید فولاد را خودش انجام می دهد و مصالح ساختمانی تولید و صادرات می کند نباید سیاستهای اقتصادی اش به آمریکا و دلار آمریکایی وابسته باشد. بیشتر از ۴۰ سال وابسته به صادرات نفت بودیم در حالیکه کشورهای آسیای میانه، ژاپن، مالزی و سنگاپور بدون نفت اقتصاد خویش را اداره کردند و به پیشرفت رسیدند؛ بنابر این باید از وابستگی به نفت و اداره کردن ممکلت با دلارهای نفتی رها شویم و با فاصله از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد تولیدمحور و دانش بنیان حرکت نماییم.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در انتها ضمن اشاره به اظهارات بایدن در خصوص بازگشت به برجام اظهار داشت: انتظار داریم دموکراتها به تعهداتشان عمل کنند و منافع کشور و مردم حفظ شود. ترامپ پدیده ای بود که ختم به خیر شد. دنبال جنگ و تنش بود و خصومت شدیدی با کشورمان داشت امیدواریم چنین پدیده ای دیگر تکرار نشود.
1399/08/18
20:14:06
5.0 / 5
1559
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما