نوبخت خبر داد

تنظیم بودجه 1400 با دلار 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومانی

تنظیم بودجه 1400 با دلار 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومانی به گزارش پول من رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه لایحه بودجه سال۱۴۰۰ پیش از ۱۵ آذر تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود، اظهار داشت: در این لایحه قیمت دلار بین ۱۱هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه شده است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار نمود: لایحه بودجه۱۴۰۰ در دولت عنوان شد و بعد از بحث و بررسی، مورد تایید قرار گرفت و از شنبه کار تبصره ها را آغاز می نماییم و بودجه را قبل۱۵ آذر تقدیم مجلس می نماییم.
وی درباره قیمت ارز و نفت در بودجه خاطرنشان کرد: نرخ ارز را بگونه ای محاسبه کرده ایم که بین ۱۱هزار تومان تا۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد. قیمت نفت هنوز نهایی نشده، اما برآورد اولیه ما۴۰ دلار است.
رییس سازمان برنامه و بودجه همینطور با اشاره به اینکه در لایحه بودجه تلاش شد که محورهای قابل اجرا از اصلاحات ساختاری بودجه گنجانده شود، اضافه کرد: اگر احیانا مواردی از اصلاح هم باقی مانده است، نمایندگان می توانند در بررسی بودجه آنرا اعمال کنند پس جای نگرانی برای نمایندگان وجود ندارد.
نوبخت ضمن اشاره به اجرای قرنطینه از روز شنبه، اظهار داشت: نمایندگان دنبال کمک معیشتی به مردم بودند که در طرح دولت، به نیمی از این افراد در چهار ماه آینده کمک معیشتی می شود. اگر نمایندگان خواستند که کمک ها را ادامه دهند، می توانند در بودجه پیشبینی کنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از۳۳۸ هزار میلیارد تومان درآمد پیشبینی شده فقط ۲۹۰هزار میلیارد تومان دریافتی داشته و با عدم تحقق منابع مواجه ایم. از ۳۳۸هزار میلیارد تومان هزینه هم ۳۰۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است یعنی ۳۶هزار میلیارد تومان به اجبار صرفه جویی شده است با این وجود مطالبات گندمکاران، ایثارگران و حقوق و مزایا پرداخت و اجرای همسان سازی حقوق انجام شده است. مطابق قانون می توانستیم ۳۸ هزار میلیارد تومان از تنخواه گردان بانک مرکزی نزد خزانه استفاده نماییم که فقط ۱۲ هزار میلیارد تومان را بهره برده ایم.
نوبخت با اشاره به اینکه فروش نفت، دریافت مالیات و فروش اوراق مالی منبع درآمدی دولت برای سال آینده خواهد بود، تصریح کرد: سال آینده اوراق کمتری نسبت به سال جاری واگذار شده و مطابق قانون برنامه ششم توسعه عمل می شود. ظرفیت مالیاتی کشور هم بگونه ای است که اجازه می دهد به ما به جای اتکا به نفت، از محل مالیات درآمد کسب نماییم. در مورد نفت هم برپایه میزان صادرات سال جاری تا صادرات در شرایط مطلوب برنامه ریزی کرده ایم و هرچه درآمد مازاد بدست بیاوریم صرف طرح های بزرگ، دولت الکترونیک، شرکتهای دانش بنیان، طرح های نیمه تمام و تقویت طرح تحول سلامت شده و صرف هزینه های جاری نمی گردد.
منبع:

1399/08/28
13:39:20
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما