مدیر صندوق كارآفرینی امید اردبیل خبر داد؛

تشكیل صندوق های خرد محلی در روستاهای اردبیل

تشكیل صندوق های خرد محلی در روستاهای اردبیل به گزارش پول من مدیر عامل صندوق كارآفرینی امید اردبیل اظهار داشت: با هدف اشتغالزایی طرح های راهبردی این صندوق در روستاهای استان اردبیل آغاز خواهد شد كه در این طرح صندوق های خرد محلی تشكیل می شود.هادی بابایی مهر عصر جمعه با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل، با اعلان اینکه طرح های تولیدی و اشتغالزا بعد از بررسی های لازم تسهیلات دریافت خواهند کرد اظهار داشت: هر طرح بایستی متشکل از یک صندوق خرد روستایی باشد و متناسب با روستای محل سکونت یا یا دو محصول برای تولید و اشتغالزایی انتخاب خواهد شد.
وی تسهیل در ضمانت وام و پذیرفتن محل اجرای خود طرح بعنوان وثیقه را همچون اقدامات در جهت تسهیل دریافت تسهیلات به طرح های اشتغالزا در استان اردبیل عنوان نمود و اضافه کرد: بعد از اعطای تسهیلات نیز نحوه دقیق اشتغالزایی و محل قرارگیری کارگاه ها رصد و در صورت بروز مشکلاتی در فروش یا عرصه محصولات تولیدی نیز حمایت هایی انجام می گیرد.
بابایی مهر با اشاره به اینکه عمده کارهای موجود در روستاها مربوط به بخش کشاورزی و دامپروری است اشاره کرد: در بخش کشاورزی تا حالا برای یک هزار و ۷۲۲ طرح ۴۶۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و زمینه اشتغال ۲ هزار و ۱۶۵ نفر فراهم گردیده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اردبیل افزود: در کنار توسعه اشتغال در بخش کشاورزی، در بخش صنعتی نیز سعی شده است تا در زمینه صنایع تبدیلی اقدامات مؤثری صورت گیرد و در این راستا برای ۳ هزار و ۲۳۱ طرح صنعتی با اشتغال ۳ هزار و ۸۷۷ نفر تسهیلات ارائه شده است.
بابایی مهر از استقبال بسیار زیاد روستاییان استان اردبیل در جهت فعالیت و کارآفرینی در عرصه خدمات آگاهی داد و اضافه کرد: در بخش خدمات نیز برای ۲ هزار و ۷۹۹ طرح ۵۱۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده تا فضای اشتغال برای ۳ هزار و ۳۵۷ نفر به وجود آید.

وی به تسهیلات پرداختی این صندوق در شهرستان نمین اشاره نمود و افزود: در این شهرستان برای ۷۴ طرح با اشتغال ۹۴ نفر بیش از ۳۰ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده که در روستای بدون بیکار سوها ۲۲ فقره طرح که اغلب کشت گیاهان دارویی و گلخانه ای است، منابع پرداختی صندوق رقم قابل توجهی است.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید اردبیل پرورش و تولید دام و طیور، قالی بافی، مجتمع گردشگری و بوم گردی، تولید پوشاک، بسته بندی مواد غذایی، پرورش و تولید قارچ خوراکی، تولید سبد میوه و محصولات گلخانه ای و گیاهان دارویی را همچون موارد مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل ذکر کرد.
بابایی مهر از حمایت های صندوق کارآفرینی امید در بخش ازدواج، معیشت و نیازمندی های ضروری آگاهی داد و اظهار داشت: برای ۴ هزار و ۹۷۱ متقاضی ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلاتی دراین زمینه پرداخت شده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل افزود: در چند سال اخیر ۱۴ هزار و ۳۰۸ طرح تولیدی و اشتغال زا با پرداخت ۲ هزار و ۱۵۹ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه در استان اردبیل اجرا شده است که با اجرای این تعداد در مجموع برای ۹ هزار و ۶۱ نفر در استان فرصت اشتغال فراهم گشته است.
وی از دریافت کنندگان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید خواست در پرداخت تسهیلات اقساط خود و میزان معوقات اهتمام لازم را داشته باشند تا فرصت اشتغالزایی برای دیگر مناطق روستایی برقرار شود.
۷۰ هزار جوان بیکار زیبنده استان اردبیل نیست
مدیر خبرگزاری مهر استان اردبیل نیز در این بازدید بیکاری را یکی از معضلات اجتماعی استان اردبیل عنوان نمود و اظهار داشت: در وضعیت فعلی جامعه ریشه بیشتر بزه ها و لطمه های اجتماعی ناشی از بیکاری بوده و باید دغدغه اصلی مسئولین حل این معضل باشد.
مالک پناهی سردی به عدم وجود صنایع مادر در استان اردبیل اشاره نمود و اضافه کرد: وجود بیش از ۷۰ هزار جوان بیکار زیبنده استان اردبیل که تمام ظرفیت های خدادادی را دارد و فقط همت مسئولین را در برنامه ریزی برای بهره برداری از این موهبت ها در امتداد ایجاد اشتغال می طلبد.

وی با اشاره به گفت و گوهای خود با فعالان بخش تولید اظهار نمود: با بالا رفتن قیمت تامین مواد خام واحدهای تولیدی، نیاز آنان به سرمایه در گردش با سود بانکی معقول است که متأسفانه عملکرد بانک ها در این خصوص رضایت بخش نیست.
پناهی سردی تسهیلات در گردش با نرخ سود چهار درصد پرداخت شده از طرف صندوق کارآفرینی امید را در تولید مشاغل خرد مؤثر دانست و اظهار داشت: برای برون رفت از شرایط اقتصادی فعلی و نیز کاهش لطمه های اجتماعی چاره ای جز آباد کردن روستاها و شهرهای کوچک نداریم تا از این طریق چرخه تولید در روستاها را به فعالیت مجدد بازداریم.
مدیر خبرگزاری مهر استان اردبیل نقش رسانه را در ایجاد اشتغال مؤثر دانست و اضافه کرد: چهره ای که از استان در رسانه ها معرفی می شود اگر واقع بینانه باشد در جذب سرمایه گذاران کمک خواهدنمود که خبرگزاری مهر در امتداد مطالبه گری و بیان مشکلات سرمایه گذاران و پیگیری حل این مشکلات اعلام آمادگی می کند.


منبع:

1399/09/08
13:07:41
5.0 / 5
1656
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما