بانك مركزی اعلام كرد:

رفع محدودیت ناشی از چك برگشتی برای بنگاه های اقتصادی به مدت 1سال

رفع محدودیت ناشی از چك برگشتی برای بنگاه های اقتصادی به مدت 1سال بانک مرکزی بر مبنای مفاد قانون صدور چک با هماهنگی وزارت صمت و استانداری های سراسر کشور، رفع محدودیت های ناشی از چک برگشتی برای بنگاه های اقتصادی را به مدت یک سال اجرایی کرد.


به گزارش پول من به نقل از مهر، بانک مرکزی برپایه مفاد قانون صدور چک با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداری های سراسر کشور روند رفع محدودیت مشمولان آیین نامه شماره ۷۲۲۰۸ مورخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ هیئت وزیران مبحث تبصره ۱ ماده ۵ مکرر قانون صدور چک را اجرایی کرد.
بر اساس تبصره ۱ ماده ۵ مکرر قانون صدور چک رفع محدودیت بندهای الف (عدم افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید)، ج (عدم پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانت نامه های ارزی یا ریالی) و د (عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزی یا ریالی) در مورد بنگاه های اقتصادی که دارای چک برگشتی هستند باتوجه به شرایط، اوضاع و احوال اقتصادی باعث اختلال در امنیت اقتصادی استان مربوط شود، به تشخیص شورای تأمین استان موارد یاد شده به مدت یک سال به حالت تعلیق درمی آید.
باتوجه به موارد فوق و در جهت اجرای ماده ۶ آیین نامه اجرایی تبصره فوق الذکر بانک مرکزی بعد از وصول مصوبه شورا، نسبت به تعلیق محدودیت بنگاه اقتصادی به مدت یک سال در سامانه های مربوط اقدام می کند.
بر این اساس مدیریت کل اعتبارات طی بخشنامه شماره ۹۸.۲۹۲۷۵۹ مورخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۸ مبحث رفع محدودیت های فوق الذکر و اسامی مشمولان را از راه درگاه خدمات الکترونیک این بانک به آدرس Portal.pbn.net به منظور رفع محرومیت ناشی از چک برگشتی برای دریافت تسهیلات به شبکه بانکی کشور اعلام نمود.
همچنین رفع محدودیت ناشی از چک برگشتی برای صدور ضمانت نامه و گشایش اعتبار اسنادی در «سامانه سپام» و افتتاح حساب در «سامانه سیاح» برای مشمولان آیین نامه مزبور رأساً توسط بانک مرکزی انجام می شود.
گفتنی است مشمولان آیین نامه یاد شده همچنان از دریافت دسته چک محروم خواهند بود.


منبع:

1399/09/18
17:47:59
5.0 / 5
786
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما