شناسایی 73550 انبار در استان مركزی

شناسایی 73550 انبار در استان مركزی به گزارش پول من مرکزی معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: تا حالا در سطح استان 73 هزار و 559 انبار با بهره گیری از ظرفیت تمامی دستگاه های متولی شناسایی و 47 هزار و 467 مورد به تایید دستگاه های متولی رسیده است.


محمدجواد قربانیان روز چهارشنبه ۲۶ آذر در کمیسیون برنامه ریزی، هماهتگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان درباب اهم اقدامات انجام شده پیرامون اجرای طرح سامانه جامع انبارها و مراکز ذخیره سازی کالا در استان مرکزی اظهار نمود: سامانه جامع انبارها یک سامانه عملیاتی است که اطلاعات مکانی، مقدار، نمودار و نوع و مالکیت کالا را مشخص می کند تا نسبت به شناسایی و نظارت بر موجودی انبار به صورت هویت مشخص اقدام گردد.
وی ادامه داد: ساماندهی هزینه فعالان تجاری، کاهش هزینه های توزیع و انبارداری کالا، ایجاد شفافیت اقتصادی، توسعه زنجیره، اسناد لجستیک و کنترل بازرسی و... از اهم اهداف این طرح است.
قربانیان افزود: از شروع شهریور تا حالا و باتوجه به ملزم شدن تمامی واحدهای ثبت شده در سامانه به ثبت "رسید و حواله" در سامانه استان، تعداد ۷۸ هزار و ۱۵۸ رسید و ۳۵۳ هزارو ۴۶۸ حواله ثبت شده و در امتداد عملیاتی شدن موضوع ثبت رسید و حواله، موضوع درج اطلاعات کالاهای اولویت دار و متوسط واحدهای تولیدی و تولیدکنندگان و شرکت های پخش بوسیله واحدهای ذیربط در مبدا در سامانه ثبت و واحدهای پایین دستی ملزم به ثبت اطلاعات موجودی کالاهای خود هستند.
وی افزود: ۲۸۵ بازرسی در امتداد اجرای تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هشت ماه گذشته صورت گرفته که ۵۰ مورد مربوط به روغن خوراکی، ۶۵ بازرسی مربوط به برنج، ۶۰ بازرسی سیگار، ۵۵ بازرسی لاستیک، ۴۰ بازرسی مربوط به چای و ۱۰ بازرسی از ذرت دامی بوده است.
قربانیان افزود: در طول این مدت ۱۹ پرونده نیز در امتداد ماده ۴ تبصره ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مرکزی به ارزش ۱۹۶ میلیارد و ۸۱۴ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۲۰۰ ریال تشکیل شده است.
کشف ۵ میلیاری کالای قاچاق در استان مرکزی طی 22 روز
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی نیز در این نشست اظهار داشت: از یکم آذرماه تا ۲۲ همان ماه امسال حدود پنج میلیارد تومان کالای قاچاق همچون لوازم خانگی و موادخوراکی و سوخت کشف شده است.
محمدعقیل سلگی اظهار نمود: میزان مواد خوراکی کشف شده بیش از ۷۰ هزار و ۳۸۴ بسته شامل کمپوت آناناس و پودر کاپوچینو و کرم خوراکی بوده است، همین طور دو مورد سرقت احشام شامل ۱۳۵ راس گوسفند در ساوه و سه راس در کمیجان کشف شده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی با اعلان اینکه باتوجه به تغییر رویکرد مداوم قاچاقچیان، می طلبد که رویکرد مبارزه با این معضل نیز تغییر کند، اظهار داشت: هم اکنون دو طرح در امتداد مقابله با این مهم در حال اجراست که یک طرح بطور سراسری در قالب مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا می شود و یک طرح تحت عنوان "ظفر" در شهرستان شازند در حال اجراست که در ۴۸ ساعت گذشته دستاوردهای خوبی داشته است.
منبع:

1399/09/26
13:25:00
5.0 / 5
1267
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما