از سوی بانك مركزی اعلام شد:

سپرده های بانكی 36 درصد افزایش یافت

سپرده های بانكی 36 درصد افزایش یافت پول من: آمارهای بانک مرکزی از افزایش 36 درصدی مانده سپرده ها و 35.2 درصدی مانده تسهیلات بانکی در آخر شهریورماه 99 نسبت به مقطع مشابه سال قبل حکایت دارد.


به گزارش پول من به نقل از بانک مرکزی، گزارش وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در آخر شهریورماه سال ۹۹ حاکی از آنست که مانده کل سپرده ها بیش از ۳۱۹۵۴.۴ هزار میلیارد ریال گردیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۸۴۶۰.۵ هزار میلیارد ریال (۳۶ درصد) و نسبت به انتها سال قبل معادل ۴۷۹۱.۶ هزار میلیارد ریال (۱۷.۶ درصد) افزایش نشان میدهد. بیش ترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۷۲۷۸.۷ هزار میلیارد ریال و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۷۸.۹ هزار میلیارد ریال است. مانده کل تسهیلات بیش از ۲۲۷۵۳.۲ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۵۹۲۸.۶ هزار میلیارد ریال (۳۵.۲ درصد) و نسبت به انتها سال قبل ۳۳۹۷.۴ هزار میلیارد ریال (۱۷.۶ درصد) افزایش داشته است. بیش ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۴۴۷۸.۷ هزار میلیارد ریال و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۸۰.۲ هزار میلیارد ریال است.
گفتنی است نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۷۸.۵ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل، به ترتیب ۱.۳ و ۰.۹ واحد درصد کاهش نشان میدهد. نسبت مذکور در استان تهران ۹۱.۵ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۳.۶ درصد است. بانک مرکزی اعلام نموده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکتها و مؤسسات تولیدی سایر استانها در استان تهران بوده و عمده کارهای بانکی آنها بوسیله شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.
منبع:

1399/09/29
14:36:43
5.0 / 5
950
تگهای خبر: آمار , ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما