جزئیات ثبت نام متقاضیان نصب نیروگاه خورشیدی خانگی مشخص شد

جزئیات ثبت نام متقاضیان نصب نیروگاه خورشیدی خانگی مشخص شد پول من: مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و راندمان انرژی ساتبا با اعلان اینکه هزینه راه اندازی یک سامانه خورشیدی خانگی کوچک مقیاس با ظرفیت عملی 600 وات حدود 150 میلیون ریال است، از مشخص شدن ساز و کار ثبت نام متقاضیان برای نصب سامانه های خورشیدی کوچک مقیاس آگاهی داد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، محمدتقی زیاری با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در وزارت نیرو برای ترغیب مشارکت مشترکان پرمصرف بخش خانگی برای اجرائی کردن طرح سامانه های خورشیدی کوچک مقیاس در قالب برق امید، اظهار نمود: در این طرح برای هر خانوار پرمصرف خانگی که متقاضی است، راه اندازی یک سامانه با ظرفیت اسمی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ وات با حمایت دولت در نظر گرفته شده است.
وی درباره پروسه ثبت نام متقاضیان نیز اشاره کرد: ثبت نام متقاضیان پر مصرف خانگی در سایت ساتبا شروع شده و مقرر است باتوجه به محدودیت های منابع مالی متناسب با آمار تقاضاهای ثبت شده در مناطق مختلف در سایت ساتبا، یک استان بعنوان پایلوت اجرائی طرح انتخاب گردد.
مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و راندمان انرژی ساتبا، هزینه راه اندازی یک سامانه خورشیدی خانگی کوچک مقیاس با ظرفیت عملی ۶۰۰ وات را در حدود ۱۵۰ میلیون ریال اعلام نمود و اضافه کرد: بر این اساس مدل تامین مالی این طرح، سرمایه گذاری لازم بوسیله ستاندن وام قرض الحسنه از سیستم بانکی توسط متقاضی صورت می پذیرد و پرداخت سود وام توسط دولت انجام می شود.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی در تکمیل پروسه سرمایه گذاری اضافه کرد: در این طرح معرفی ضامن و همین طور بازپرداخت اقساط اصل وام طی مدت زمان ۳۰ ماهه (یا حداکثر ۳ سال) باید توسط متقاضی انجام پذیرد.
وی اظهار داشت: برمبنای رویه اجرائی طرح، مبلغ وام ستاندن شده توسط متقاضیان در اختیار شرکت های مجری ذی صلاح قرار می گیرد و سامانه های خودتأمین خورشیدی از این محل اجرائی می شوند و هیچ نوع مبلغی در اختیار متقاضی قرار نمی گیرد.
زیاری ضمن اشاره به برآورد فنی متوسط عملکرد یک سامانه خورشیدی ۶۰۰ واتی به میزان ۹۰ کیلووات ساعت در ماه برمبنای شرایط اقلیمی کشور، از پیش بینی کاهش هزینه های برق در قبوض برق به میزان تقریبی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار ریال در ماه (متناسب با پله های مختلف تعرفه متقاضی) آگاهی داد.
منبع:

1399/10/08
23:51:26
5.0 / 5
1240
تگهای خبر: آمار , بانك , پرداخت , چك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما