عضو هیأت رئیسه كمیسیون اجتماعی مجلس:

توزیع منابع مالی و بانكی كشور بین استان های مختلف ناعادلانه است

توزیع منابع مالی و بانكی كشور بین استان های مختلف ناعادلانه است به گزارش پول من عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: توزیع منابع مالی و بانکی کشور بین استان های مختلف ناعادلانه است و باید این رویه اصلاح گردد.به گزارش پول من به نقل از مهر، حسین حاتمی عصر امروز در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی تبریز و با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: منابع بانکی و پولی آذربایجان شرقی از رهگذر ارزش افزوده بیشتر نصیب این استان نمی گردد.
وی با تکیه بر اینکه توزیع منابع مالی در کشور نامتوازن است، اضافه کرد: باید در این مورد تجدیدنظرهایی صورت گیرد و عدالت در توزیع منابع بانکی رعایت شود.
نماینده مردم خداآفرین، هوراند و کلیبر در مجلس شورای اسلامی سپس به ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی اشاره نمود و اظهار داشت: این استان معادن بزرگ و مهمی دارد ولی متأسفانه شاهد می باشیم که نخاله معادن آذربایجان سهم این استان می شود و عصاره معادن هم به دیگر استان ها می رسد.
وی سپس به مشکلات در ارتباط با بازنشستگی کارگران اشاره نمود و اضافه کرد: چهار درصد سهم کارفرمایی برای بازنشستگی بموقع و قانونی برای مشاغل سخت و زیان آور پرداخت نمی گردد و مشکلاتی را درپی دارد.
حاتمی در این خصوص اضافه کرد: بعداز پرداخت نشدن این چهار درصد کارگر مجبور است خودش پرداخت کند که تبدیل به یک ایپدمی در کشور شده است.
این نماینده مجلس سپس به توجه نکردن ایدرو و ایمیدور به منابع آذربایجان شرقی اشاره نمود و اضافه کرد: ایدرو و ایمیدور بنگاه های قدرتمند اقتصادی هستند ولی سهمی در تولید ثروت ملی آذربایجان شرقی ندارند.
وی با اشاره به اینکه باید ایدرو و ایمیدور نگاه ویژه ای به آذربایجان شرقی داشته باشند، اظهار داشت: ظرفیت های اقتصادی و صنعتی آذربایجان شرقی بالا بوده ولی این دو هلدینگ بزرگ اقتصادی حق السهمی در آذربایجان و تولید ثروت و گردش مالی این استان ندارند.


منبع:

1399/10/13
13:39:21
0.0 / 5
1000
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما