دبیر انجمن شركت های هواپیمایی خبر داد

درخواست از رئیس جمهور برای لغو محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر

درخواست از رئیس جمهور برای لغو محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر به گزارش پول من دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اعلان اینکه درخواست های ایرلاین ها از وزارت بهداشت و وزارت راه به جایی نرسید، اظهار داشت: از رئیس جمهور درخواست کردیم تا اعمال محدودیت 60 درصد ظرفیت پرواز لغو شود.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور پروتکل های بسیاری در حوزه حمل و نقل، زمینی، دریایی و هوایی اجرا شد که یکی از این پروتکل ها اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها بود که بگفته شرکت های هواپیمایی هیچ یک از کشورهای دنیا چنین پروتکلی برای صنعت هوایی خود ابلاغ نکرده اند این مساله فشار زیادی به ایرلاینها وارد می کنند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با ایسنا اشاره کرد: قبل از این نیز از وزیر راه و شهرسازی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست کرده بودیم تا محدودیت استفاده از ۶۰ درصد هواپیما در پروازهای داخلی لغو شود اما تا حالا پاسخی دراین زمینه داده نشده است. بدین سبب این دفعه نامه خودرا خطاب به رئیس جمهور نوشتیم تا این درخواست ایرلاین ها مورد بررسی دقیق تری قرار گیرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به لغو شدن این محدودیت و برداشته شدن فشار اقتصادی مضاعف از روی شرکت های هواپیمایی داخلی اظهار داشت: بنظر می رسد با وجود اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده مانند غربالگری وضعیت سلامت مسافران و تب سنجی از آنها نیاز به اجرای این محدودیت که در هیچ یک از ایرلاین ها رعایت نمی گردد، نیست.

به گزارش پول من به نقل از ایسنا، در نامه انجمن شرکت های هواپیمایی خطاب به رئیس جمهور آمده است: «احتراما، به استحضار می رساند صنعت حمل و نقل کشور بعد از شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های تردد گرفتار لطمه بسیار شدیدی شده است، بطوریکه در ضمن شش ماهه اول سال جاری بیش از ۴۳ درصد مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و خیلی از هواپیماها به سبب عدم وجود مسافر زمینگیر شده اند. از طرف دیگر اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ ظرفیت هواپیماها از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فشار اقتصادی وارده به شرکت های هواپیمائی را مضاعف نموده است. این در حالیست که اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها تا حالا از طرف سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی (IATA) که از شروع شیوع ویروس کرونا آثار آنرا بر سفرهای هوایی رصد می نمایند سفارش یا مورد تاکید قرار نگرفته و تحقیقات علمی و دانشگاهی شرکت های سازنده هواپیما و یا تا بر روی سیستم تهویه هوا در کابین هواپیما و نوع چینش صندلی حاکی از احتمال بسیار اندک مبتلاشدن مسافران در هواپیما می باشد و آخرین آمار انتشار یافته یا تا حاکی از احتمال مبتلاشدن یک مورد در ۲۷ میلیون مسافر پیش از الزام به استفاده از ماسک در پروازها بوده است. علیهذا با توجه به درخواست های گوناگون ریاست محترم سازمان هواپیمایی کشوری (تصاویر پیوست) و به لحاظ اینکه محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما تا حالا در دنیا اجرا نشده و با هماهنگی بعمل آمده با وزارت محترم بهداشت کلیه مسافران در ورودی به ترمینال ها مورد تب سنجی قرار گرفته و پیش از صدور بلیت و صدور کارت پرواز با سامانه بانک اطلاعاتی مبتلایان به کرونا در وزارت محترم بهداشت کنترل و در صورت دارا بودن تست مثبت کرونا از پرواز آنان جلوگیری بعمل می آید، خواهشمند است بمنظور جلوگیری از زیان بیشتر به شرکت های هواپیمایی داخلی درباب لغو اعمال محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت پرواز دستور شایسته صادر و مراتب را امر به ابلاغ فرمایند. قبلا از دستور مساعدی که مبذول می فرمائید سپاسگزاری می نمایم.»

منبع:

1399/10/13
23:07:28
0.0 / 5
1141
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بانك , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما