ستاری:

دلیلی ندارد از ذرت و كنجاله بعنوان خوراك دام و طیور استفاده نمائیم

دلیلی ندارد از ذرت و كنجاله بعنوان خوراك دام و طیور استفاده نمائیم معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: دلیلی ندارد اگر کشورهای دیگر برای خوراک دام و طیور از ذرت و کنجاله استفاده می نمایند، ما هم از آنها استفاده کنیم؛ در صورتیکه ساختار این اقلام با ساختار کشاورزی و آب و هوایی ما همخوانی ندارد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از پروژه های منابع طبیعی و امضای تفاهم نامه مشترک با وزارت جهادکشاورزی در عرصه منابع طبیعی با اعلان اینکه پروژه های مشترک بسیاری در بحث امنیت غذایی با وزارت جهاد کشاورزی داریم، اظهار داشت: ایران آب و هوا و اکوسیستم مخصوص به خودش را دارد و دلیلی ندارد اگر یک تکنولوژی در جایی جواب داد در کشور ما هم جواب دهد؛ بدین سبب بومی سازی یکی از اقدامات جدی است که باید باتوجه به تنوع بومی و آب وهوایی در ایران صورت گیرد.
وی اشاره کرد: دلیلی ندارد اگر کشورهای دیگر برای خوراک دام و طیور از ذرت و کنجاله استفاده می نمایند ما هم از آنها استفاده کنیم؛ برای اینکه ساختار این اقلام با ساختار کشاورزی و آب و هوایی ما هم خوانی ندارد.
او با اشاره به اینکه در حوزه منابع طبیعی باید به دنبال راهکارهای اقتصادی باشیم، اظهار داشت: با پول دولت نمی توان مراتع را نگه داشت و درست هم نیست. باید مدل های اقتصادی را توسعه داد.
ستاری از آمادگی معاونت علمی ریاست جمهوری برای بومی سازی و توسعه مدلهای اقتصادی آگاهی داد.
بگفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تنوع گیاهی فوق العاده ای در ایران وجود دارد ولی خیلی از این گیاهان فراموش شده است.
وی با اعلان اینکه با دانش می توان مشکل امنیت غذایی را حل کرد، به اهمیت تاسیس شرکتهای دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: در هر حوزه ای که تعداد شرکتهای دانش بنیان کم بوده، بیشترین ضربه را خورده ایم و در بخش هایی که جوانان مبادرت به تاسیس شرکت های دانش بنیان کرده اند، رشد و توسعه را شاهد بوده ایم.
ستاری در آخر اظهار داشت: محصول نهایی حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی است برای اینکه دولت هرچه در پژوهش سرمایه گذاری کند محصولی از آن به دست نمی آید.1399/10/14
19:30:02
0.0 / 5
1155
تگهای خبر: اقتصاد , پول , تكنولوژی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما