زارع:

نحوه هزینه كرد مابه التفاوت ارز در كمیسیون تلفیق بررسی می شود

نحوه هزینه كرد مابه التفاوت ارز در كمیسیون تلفیق بررسی می شود پول من: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 اظهار داشت که این کمیسیون به دنبال مصوبه پیشین خود در خصوص اصلاح قیمت از و تک نرخی کردن آن، نحوه هزینه کرد 106 هزار میلیارد تومان ما به التفاوت ارز را تا اختتام هفته مورد بررسی قرار می دهد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری بامداد امروز سه شنبه خود با اشاره به جلسه غیر علنی بامداد امروز مجلس در مورد بودجه اظهار داشت: در این نشست بحثها درباره نرخ ارز بود و این که چرا باید ارز تک نرخی در بودجه بیاوریم. در لایحه بودجه ارز حاصل از نفت با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه شده و در بعضی جاها نیز دولت می خواست موافقتهایی را بگیرد که ارز را با نرخ نیمایی بفروشد.
وی ادامه داد: بحث این بود که ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ما به التفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی چطور به دست مردم برسد. ما تا آخر هفته دراین زمینه تصمیم می گیریم که این ما به التفاوت به شکل بن کارت، یارانه نقدی، و یا یارانه دارویی و سلامت باشد.
زارع با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار داشت: به وزارت جهاد کشاورزی و شرکتهای وابسته اجازه دادیم تا مبلغ ۲۷ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی بوسیله بانک کشاورزی برای طرحهای مهم کشاورزی همچون مهار آبهای مرزی، سامانه های گرمسیری و سردسیری، آبخیرداری، مهار ریزگردها، تولید واکسن دامی، بذر و نهاده های کشاورزی، آب و فاضلاب و آسفالت راه های روستایی و آبهای نوین منتشر کنند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اضافه کرد: همین طور ۹۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آبرسانی به روستاها و حوزه های عشایری در نظر گرفته شد.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی افزود: در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مشترکان برق روستایی و عشایری و برق چاه های کشاورزی از عوارض موضوع ماده ۵ صنعت برق معاف شدند.
زارع همین طور اظهار داشت: طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف که از بهمن ۹۸ کارکنان خودرا حفظ نموده و یا افزایش داده اند از کلیه جرایم بیمه تامین اجتماعی معاف شدند. همین طور آنها که کارکنان خودرا تعدیل کردند در صورت بازگشت به کار آنها از کلیه جرایم تامین اجتماعی معاف می گردند.
وی تصریح کرد: در مصوبه ای دیگر مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات برای برق رسانی چاه های کشاورزی و همین طور ۲ هزار میلیارد تومان جهت بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرحهای هادی روستایی به دولت اجازه دادیم که از محل سرجمع بودجه توازن منطقه ای در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.
وی تصریح کرد: در مصوبه ای دیگر در اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور برای ایجاد زیر ساخت برای پیمان کاران و کارگزاران تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان به دولت اجازه دادیم زیر ساخت ها را برای همسان سازی واگذاری، صدور موافقت نامه و فاکتورینگ فراهم آورد.
زارع افزود: بر طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق عوارض انشعاب برق در کلانشهرها به سه دسته تفکیک شد که دسته سوم از پرداخت عوارض انشعاب معاف شدند و قرار شد دسته اول و دوم بر طبق متوسط قیمت زمین عوارض انشعاب برق را بپردازند. که وجه حاصله در برق رسانی به مناطق محروم و روستایی و عشایری هزینه خواهد شد.
زارع در آخر با اشاره به اینکه احیانا بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق هفته آتی به پایان می رسد، اظهار نمود: پس از آن ۱۰ روز فرصت ارائه پیشنهادات نمایندگان است احیانا بودجه از نیمه دوم بهمن در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.
منبع:

1399/10/23
20:04:28
0.0 / 5
1160
تگهای خبر: ارز , بانك , بیمه , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما