موتور قطب دیتاسنتر كشور ماه جاری روشن می شود

موتور قطب دیتاسنتر كشور ماه جاری روشن می شود مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از راه اندازی مرکز دیتاسنتر پردیس وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در آینده نزدیک آگاهی داد.


به گزارش پول من به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نادر ثناگو مطلق در حاشیه بازدید مهرداد ترابیان -عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت- از این منطقه باتوجه به نقش شرکت ارتباطات در تامین زیرساخت های ارتباطاتی و پهنای باند شبکه اینترنت، اظهار داشت: تجهیزات مرکز دیتاسنتر پردیس نصب شده است و با راه اندازی این مرکز اقداماتی همچون پشتیبانی شبکه ملی ارتباطات ایران انجام می شود.
وی ادامه داد: همین طور این مرکز در زمینه تامین زیرساخت شبکه ملی ارتباطات فعالیت و قسمتی از نیاز کشور را در این بخش مرتفع می کند. راه اندازی این مرکز در کنار چشم انداز منطقه برای ایجاد شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیام را تبدیل به اولین منطقه آی سی تی محور کشور می کند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به وجود هشت شرکت در زمینه دیتاسنتر در منطقه، اضافه کرد: این شرکتها در زمینه تولید و ایجاد مرکز داده، تجارت الکترونیک و نرم افزار، مونتاژ انواع سرور، واحدهای ذخیره سازی و یارانه در حال فعالیت هستند. این شرکتها با میزان سرمایه گذاری ۹۳۵۶ میلیارد ریال راه اندازی و زمینه اشتغال زایی ۱۲۵۶ نفر را فراهم نموده اند.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت ها در فاز چهارم منطقه با اولویت استقرار شرکت های دانش بنیان در زمینه آی تی، آی سی تی و تکنولوژی های جدید از دیگر اقدامات جهت راه اندازی شهرک تخصصی فناوری است که تا کنون زیر ساخت های سه پهنه از این فاز آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده است.
ثناگو مطلق افزود: دستیابی منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه اندازی منطقه آی سی تی محور در این منطقه است. همین طور توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیرساخت لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی سی تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و پشتیبانی از کسب وکارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیام است.1399/11/07
13:17:16
0.0 / 5
940
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما