ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها ارائه می شود

ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها ارائه می شود پول من: رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی اعلام نمود ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها در جلسه 20ام شورای اجرائی فناوری اطلاعات کشور ارائه خواهد شد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بارها از طرف کارشناسان گفته شده اگر در امتداد تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاهش پیدا می کند و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» بجای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این خاصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
هرچند بنظر می رسد برخی دستگاهها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند. برخی سازمان ها میانه ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خودرا برای ارائه خدمات به صورت الکترونیکی در پیش می گیرند و شاید تنها عده ی معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.
در این راستا رضا باقری اصل -رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی- در توییتر نوشت: در جلسه ۲۰ام شورای اجرائی نتایج ارزیابی خدمات الکترونیکی، ۱۵۷دستگاه اجرائی که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و مشارکت دستگاه های اجرائی تهیه شده ارائه خواهد شد. هفته آتی ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها را در جلسه ۲۰ام شورای اجرائی فناوری اطلاعات کشور ارائه خواهیم کرد.
منبع:

1399/11/07
23:32:28
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: ارز , خدمات , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما