سفیر قزاقستان در ایران مطرح كرد

بانك مشترك ایران و قزاقستان تاسیس شود

بانك مشترك ایران و قزاقستان تاسیس شود به گزارش پول من سفیر قزاقستان در ایران با اعلان اینکه تحریم های غیرعادلانه یک طرفه مقابل ایران باید لغو شود، اظهار داشت: تأسیس بانک مشترک و سیستم تهاتری بین ایران و قزاقستان الزامی است.به گزارش پول من به نقل از مهر، اسخت اورازبای امروز در همایش «روابط ایران و اوراسیا» گفت: تا زمانی که تحریم ها برداشته نشود، باید روی کالاهایی که در فهرست تحریمی نیستند، تمرکز نماییم. تا قبل از اعمال تحریم ها، مبادلات تجاری بین ایران و قزاقستان زیاد بود. بعنوان مثال قبل از تحریم، دو میلیارد دلار صادرات از تولیدات صنایع ذوب آهن به قزاقستان صورت می گرفت.
سفیر قزاقستان در ایران با اعلان اینکه تحریم سبب شده تجارت بین دو کشور کم شود، اظهار داشت: در این شرایط باید اولاً مالیات گمرکی کالاهایی که مشمول تحریم نیستند را کاهش دهیم و ثانیاً باید یک موافقت نامه دو جانبه در ارتباط با منطقه آزاد تجاری بین ایران و قزاقستان ایجاد شود. ما از هر دوی این موارد استقبال می نماییم.
وی اضافه کرد: همه انتظار دارند این تحریم های غیرعادلانه یک طرفه مقابل ایران برداشته شود. چونکه در این شرایط می توان حجم مبادلات تجاری را افزایش داد.
اورازبای همین طور از نبود سیستم بانکی بین ایران و قزاقستان انتقاد و اشاره کرد: یکی از اشکالات اصلی بین دو کشور نبودن سیستم بانکی است. بدین جهت پیشنهاد می شود که یک بانک مشترک بین ایران و قزاقستان تأسیس شود تا ضمن دوری از تسلط دلار در مبادلات به سوئیس و سیستم جهانی نیز وابستگی نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: همین طور ایران اخیراً پیشنهاد کرده که از سیستم تهاتری استفاده کنیم؛ قزاقستان از این مساله استقبال می کند چونکه با سیستم تهاتری می توانیم روابط تجاری را تقویت نماییم. بدین جهت مسئولین ذیربط باید با جدیت بیشتر به دنبال عملی کردن این مساله باشند.

منبع:

1399/11/08
14:50:58
0.0 / 5
1185
تگهای خبر: بانك , تجارت , تجاری , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما