وزیر اقتصاد خبر داد:

تامین مالی ۱۴۰۰ هزارمیلیاردتومانی از بازار سرمایه طی سال آینده

تامین مالی ۱۴۰۰ هزارمیلیاردتومانی از بازار سرمایه طی سال آینده وزیر اقتصاد اظهار داشت: سال آینده 1400 هزارمیلیارد تومان تامین مالی بوسیله بازارسرمایه انجام خواهیم داد.به گزارش پول من به نقل از مهر فرهاد دژپسند عصر امروز در حاشیهجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن اشاره به افزایش مصوبات هیئت مقررات زدایی در دو سال گذشته که جهش خوبی داشته است اظهار داشت: با این مصوبات صدور مجوزها کاهش یافته و بعنوان مثال برای صدور مجوز اصناف از ۵۴ روز به ۴ تا ۸ روز کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه امروز جلسه پرتحرکی داشتیم، اظهار داشت: امسال خوشبختانه به رغم فشارها و جنگ اقتصادی و همین طور شیوع ویروس کرونا، شرایط اقتصادی کنترل شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه برنامه ریزی کرده بودیم تا تامین مالی امسال هزار هزار میلیارد تومان از مجموع بازار پول و سرمایه باشد اظهار داشت: در ۱۰ ماهه نخست امسال ۵۰ درصد این مبلغ معادل ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه تامین مالی شد. این در شرایطی است که سال قبل ۲۶۴ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه تامین مالی کردیم.
رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اضافه کرد: برنامه ریزی ما این است که سال آینده ۱، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از این دو بازار (بازار پول و سرمایه) و سرمایه گذاری خارجی تامین مالی داشته باشیم.
وی افزود: تامین مالی از بورس را سال آینده با ایجاد شرکتهای سهامی عام و صندوق های پروژه پیگیری خواهیم کرد. ازاین رو سال آینده سرعت و عمق بیشتری به بازار سرمایه می دهیم تا تحقق رقم ۱، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان محتمل تر باشد.
دژپسند تصریح کرد: امسال سرمایه گذاری خارجی خوبی داشتیم اما سال آینده باید بطور قطع بیشتر باشد.
وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی درباره کاهش اعتماد مردم به بازار سرمایه اظهار داشت: دنبال فرهنگ سازی هستیم تا مردم به روش غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند تا تنش ها کمتر شود چون این التهابات بیشتر به علت سرمایه گذاری مستقیم مردم در بورس است.
وی تصریح کرد: آمادگی داریم عرضه اولیه های زیادی داشته باشیم اما منتظریم تا حواشی روانی بازار سرمایه حذف شده و این بازار به تعادل برسد. اگر تحلیل های کارشناسان بازار سرمایه را مطالعه کنید پیامشان این است که بازار سرمایه در حال عبور از این شرایط است.
به گفته وزیر اقتصاد در ۹ ماهه امسال سودآوری شرکتهای بورسی نسبت به ۹ ماهه سال قبل سه برابر شده است. وی درباره اظهارات گذشته خود در خصوص عرضه اولیه بزرگ به مناسبت ولادت حضرت زهرا اظهار داشت: من این عرضه اولیه را به صورت مشروط اعلام نموده بودم و بستگی به شرایط بازار دارد و اگر این شرایط نامساعد باشد آنرا انجام نمی دهیم.

1399/11/14
12:11:31
0.0 / 5
1118
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما