استاندار كردستان:

مدیران شتاب بخش چرخ پروژه های اجرایی باشند

مدیران شتاب بخش چرخ پروژه های اجرایی باشند به گزارش پول من کردستان استاندار کردستان اظهار داشت: مدیران باید با عنایت به این که بر مبنای وعده دکتر نوبخت مشکلی در تأمین اعتبار پروژه ها وجود ندارد تلاش کنند که در اجرا هم به نتیجه برسند و توسعه استان در زیر ساخت ها را رقم بزنند.


بهمن مرادنیا امروز پنجشنبه (۱۶ بهمن ماه) در یازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان که با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شد اظهار نمود: در مسافرت این دوره دکتر نوبخت به استان تعدادی پروژه راه اندازی شد که آثار آن برای مردم مطلوب است و تصمیمات گرفته شده طی آن در حوزه های مختلف در کمترین زمان زمینه آسایش مردم را فراهم می آورد.
وی ادامه داد: مدیران باید با توجه به این که برمبنای وعده دکتر نوبخت مشکلی در تامین اعتبار پروژه ها وجود ندارد تلاش کنند که در اجرا نیز به نتیجه برسند و توسعه استان در زیر ساخت ها را رقم بزنند.
استاندار کردستان، درباب آب آشامیدنی سنندج بیان کرد: تکلیف مردم دراین زمینه هم با ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار مشخص شد اما ۴شهرستان قروه و دهگلان و بیجار و یاسوکند نیز گرفتار مشکل هستند.
وی بیان کرد: ۴۵۰میلیارد تومان برای بهبود آب شهرستان قروه و ۱۱۰۰میلیون تومان هم برای بیجار و یاسوکند پیش بینی شده است که اختصاص ۱۵۵۰میلیارد تومان دیگر هم برای این مهم در استان لازم داریم.
بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان در ادامه این جلسه، با اشاره به اینکه کردستان استانی با استعداد های کم نظیر است اما مشکلات مزمنی در زمینه توسعه دارد اظهار داشت: سرمایه گذاری های کلانی در استان صورت گرفته و توسعه زیرساخت های کردستان شتاب خوبی گرفته است.
وی ادامه داد: بزرگترین پروژه های استان در سخت ترین شرایط مالی کشور در حال اجراست و با حمایت های مدیران ارشد کشور چرخه توسعه کردستان با شتاب بیشتری در حال حرکت است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان درباب لایحه بودجه ۱۴۰۰ استان اظهار نمود: بودجه پیش بینی شده استان ۹۳۰ میلیارد تومان اعلام شده بود که با ۷۶درصد رشد به۱۵۵۰ میلیارد تومان به مجلس رسید و به همین دلیل استان سوم کشور به لحاظ رشد اعتبار است.
وی میزان اعتبار تخصیص یافته به پروژه راه آهن را طی سال جاری بیش از ۶۵۰میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: این میزان اعتبار طی سال قبل ۴۰۰میلیارد تومان بوده است.
نصراللهی زاده با تاکید بر اینکه چرخ توسعه استان شتاب گرفته و همه مدیران باید تلاش خودرا برای چرخش آن به کار گیرند بیان کرد: پروژه بهسازی جاده مریوان با۱۴۰میلیارد تومان تخصیص اعتبار به زودی آماده اجرا می شود.
وی افزود: افزایش ضریب جمع آوری فاضلاب های استان به ۹۸ درصد، افتتاح بیمارستان سقز، سالن ورزشی گولان و ارتقا فضای ورزشی به بیش از دو برابر، بهره برداری از سد رمشت و امیر آباد با ۹۹میلیارد تومان، خط انتقال آب آشامیدنی سقز از سد چراغ ویس به تصفیه خانه، انعقاد تفاهم نامه دو هزار واحد مسکن محرومین و تحویل ۱۷۰۰واحد آن، ۳۳درصد آسفالت راه و افزایش ۱۰درصدی آسفالت راه روستایی، ساخت ۲۱کیلومتر از گردنه صلوات آباد همچون با اهمیت ترین پروژه های اجرائی استان از سال قبل تا کنون بوده است.
منبع:

1399/11/16
13:03:14
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: سرمایه گذاری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما