بانك مركزی اعلام كرد

انتشار ۱4۹ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی در ۹ ماهه 1399

انتشار ۱4۹ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی در ۹ ماهه 1399 آمار انتشار یافته از اوراق مالی اسلامی توسط بانک مرکزی، از انتشار ۹۷.۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی در ۹ ماهه سالجاری حکایت دارد.


به گزارش پول من به نقل از بانک مرکزی، گزارش وضعیت انتشار اوراق مالی اسلامی در ۹ ماهه سالجاری منتشر گردید که طبق آن، در کل ۱۴۹۷.۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی انتشار یافته است.
بر اساس آمار بانک مرکزی، مجموع اوراق بدهی به نسبت ۹ ماهه سال ۹۸ با رشد ۱۰۲.۶ درصدی مواجه گردید. مجموع اوراق بدهی منتشرشده در آذرماه سال جاری ۲۷۰.۵ هزار میلیارد ریال بود که کاهش ۱.۱ درصدی را ثبت نمود.
بر اساس این گزارش اوراق بدهی دولتی ۹۰.۹ درصد رشد را در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه نمود که البته در بخش اسناد خزانه اسلامی، اوراق سلف موازی استاندارد و اوراق منفعت درصد تغییرات منفی بوده است.
از فروردین تا آذر ماه سال جاری، سهم اوراق بدهی دولتی از میزان کل اوراق مالی اسلامی، ۱۲۰۵.۹ هزار میلیارد ریال بوده است. این مورد در آذرماه ۲۲۰.۵ هزار میلیارد و در آبان ماه هم ۵۸.۵ هزار میلیارد ریال به ثبت رسید که حاکی از رشد بیشتر از ۲۷۰ درصدی است.
همچنین در این زمان ۲۹۷.۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی انتشار یافته که در مقایسه با سال قبل ۳۲.۱ درصد کاهش یافته است. اوراق مرابحه هم در ۹ ماهه سال جاری، رقم ۹۰۸.۹ هزار میلیارد ریال به ثبت رسید.
در این گزارش رقم اوراق بدهی شهرداری هم انتشار یافته که با ۳۶.۹ درصد کاهش روبرو شده است. این میزان در مدت مذکور ۵۲.۴ هزار میلیارد ریال بود که در ۹ ماهه سال ۹۸ رقم ۸۳.۰ را ثبت نمود. همینطور انتشار اوراق بدهی شرکتی با ۸۸۶.۸ درصد رشد به رقم ۲۳۹.۰ هزار میلیارد ریال رسید.


منبع:

1399/11/18
20:49:08
0.0 / 5
1298
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما