یك مقام مسئول در بانك مركزی اعلام كرد؛

بانكها مكلف به آموزش قانون جدید چك به مشتریان هستند

بانكها مكلف به آموزش قانون جدید چك به مشتریان هستند به گزارش پول من یک مقام مسئول در بانک مرکزی اظهار داشت: با توجه به این که مشتری در ابتدا با شبکه بانکی ارتباط دارد، بانکها نقش مهمی را در آموزش مشتریان ایفا می کنند و سفیر آموزش بانک مرکزی تلقی می شوند.


به گزارش پول من به نقل از بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده در حاشیه دوره آموزشی شبکه بانکی در رابطه با قانون جدید چک، با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی و آموزش به شبکه بانکی درباب قانون جدید چک اظهار داشت: پس از آن که قانون اصلاح قانون صدور چک ابلاغ گردید، بانک مرکزی کارگروه هایی را بمنظور اجرای دقیق قانون و تسهیل در امر فرهنگ سازی و آموزش تشکیل داد. یکی از محورهای اصلی که از ابتدا مدنظر بانک مرکزی قرار گرفت مقوله اطلاع رسانی و آموزش به مردم و شبکه بانکی بود. براین اساس و قبل از این، دور اول آموزش به شبکه بانکی در مهر ماه سال ۱۳۹۸ برگزار و طی آن ملاحظات قانونی، بخشنامه ها و تغییراتی که در سامانه ها رخ می دهد برای شبکه بانکی تبیین شد.
سخنگوی اجرای قانون جدید چک با اعلان اینکه شبکه بانکی ملزم است اطلاع رسانی کامل را دراین زمینه انجام دهد، اشاره کرد: بانک ها مکلف هستند در قالب پیامک، بروشور و سایر روش های تبلیغاتی مشتریان خودرا باخبر کنند و اطلاع رسانی کافی را دراین زمینه داشته باشند.
معاون اداره نظام های پرداخت با اشاره به اینکه محتوای آموزشی در رابطه با قانون جدید چک در اختیار شبکه بانکی قرار گرفته است، اظهار داشت: هم اکنون محتوای آموزشی توسط بانک مرکزی تهیه شده و این محتوا در اختیار بانک ها قرار گرفته است و بر این اساس آنها می توانند نسبت به اطلاع رسانی اقدام نمایند.
از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ بانک ها مکلف هستند چک های جدید را به مشتریان عرضه کنند و مردم نیز باید حتما چک های جدید را در سامانه صیاد ثبت کنند.


منبع:

1399/11/20
21:46:16
0.0 / 5
1165
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , پرداخت , چك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما