سهامداران عدالت چگونه كارت اعتباری بگیرند؟

سهامداران عدالت چگونه كارت اعتباری بگیرند؟ پول من: مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: زیرساخت ها برای کارت های اعتباری سهام عدالت آماده شده و پیش بینی می شود پیش از اختتام سال برخی بانک ها بتوانند این کارت ها را عرضه کنند.به گزارش پول من به نقل از شرکت فرابورس ایران، سمیه محمدی درباره جزئیات و نحوه دریافت کارت اعتباری توسط سهامداران عدالت اضافه کرد: خرداد سال ۹۹ آزادسازی سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام و ۶۰ درصد سهام آزاد و قابل معامله شد، حالا سهامداران می توانند سهام خودرا در توثیق بانک گذاشته و کارت اعتباری دریافت نمایند.
وی اشاره کرد: توثیق، فرآیندی است که وقتی فرد می خواهد تسهیلاتی را از بانک ها دریافت نمایند در مقابل مبلغ ریالی، وثیقه ای به بانک ارائه می دهد که حالا سهامداران عدالت می توانند با وثیقه کردن برگه های سهام خود این تسهیلات را دریافت نمایند.
محمدی اشاره کرد: اقدام مزبور با هدف ایجاد مشوق برای نگهداری اوراق سهام عدالت و همین طور ارائه تسهیلات به کسانی که این برگه ها را نگهداری می کنند، به وجود آمده است.
مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به اینکه سهامداران عدالت جامعه هدف بالایی دارند، اظهار داشت: بر طبق این تدبیر آنها می توانند علاوه بر استفاده از تمام مزیت های سهامداری، با نگهداری این اوراق تسهیلات اعتباری دریافت نمایند.
وی به جمعیت نزدیک به ۴۸ میلیون نفری سهامدار عدالت اشاره نمود و اظهار داشت: همه این افراد می توانند با طی مراحل قانونی با وثیقه کردن همان ۶۰ درصد سهامی که آزاد شده، کارت اعتباری دریافت نمایند.
ارائه کارت اعتباری سهام عدالت پروژه ملی است
محمدی، ارائه کارت اعتباری به سهامداران عدالت را یک پروژه ملی و بسیار بزرگ دانست و اظهار داشت: بر طبق این برنامه، به همه بانک ها اطلاع رسانی شده و تفاهم نامه از جانب شرکت سپرده گذاری ارسال شده و تا امروز بیش از ۱۰ بانک اعلام آمادگی کردند و در حال عملیاتی ساختن این پروسه هستند.
مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت کارت اعتباری در گام اول به شعب بانکهای مشخص شده مراجعه کنند، اظهار داشت: در ابتدا باید احراز هویت توسط سجام صورت گیرد که این پروسه به صورت حضوری و غیر حضوری قابل انجام است و سپس مبادرت به توثیق سهام می کنند.
به گفته وی در مجموع همان شرایط عمومی و اختصاصی که هر فردی برای دریافت تسهیلات باید احراز کند در این خصوص هم باید اجرا شود و جایگزین ضامن در این فرآیند اوراق سهام عدالت است. پس از دریافت کارت اعتباری نیز افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های مشخص شده مبادرت به خرید کنند.
ارزش کارت های اعتباری سهام عدالت
محمدی اظهار داشت: باتوجه به دارایی و ارزش ریالی سهام عدالت افراد که تا این لحظه ۶۰ درصد آن قابل معامله و آزاد شده و باتوجه به قدرت بازپرداخت، بانک مشخص می کند فرد چقدر می تواند وام دریافت کند. ضمانت در این فرایند، برگه های سهام عدالت است.
مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: بانک ها در تلاش هستند تا هرچه سریعتر این پروسه را اجرائی کنند و به محض آماده سازی زیرساخت ها هر بانکی اعلام خواهدنمود.
محمدی اضافه کرد: سهامداران دقت کنند که بازپرداخت اعتبارها مهمست و چنانچه سهامداران نتوانند به تعهدات خود عمل کنند، سهام عدالت آنها توسط بانک به فروش می رسد، وقتی بازپرداخت و اقساط به شکل منظم پرداخت گردد، عایدی سهام مثل سود، حضور در مجمع و حق رأی متعلق به سهامدار است و می توانند از همه آنها استفاده کنند.
مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی اشاره کرد: سهامداران به هیچ عنوان به شکل حضوری برای احراز شرایط دریافت کارت های اعتباری مراجعه نکنند، برای اینکه تمامی فرایندها به شکل غیر حضوری و مراجعه الکترونیکی انجام می شود.


منبع:

1399/11/21
20:41:22
0.0 / 5
1356
تگهای خبر: ارز , بانك , بورس , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما