با رأی نمایندگان؛

مجلس با ستاندن مالیات از تراكنش های بانكی مخالفت كرد

مجلس با ستاندن مالیات از تراكنش های بانكی مخالفت كرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با پیشنهاد ستاندن مالیات از تراکنش های بانکی بالای 10 میلیون تومان مخالفت کردند.به گزارش پول من به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با پیشنهاد ابراهیم رضایی در خصوص ستاندن مالیات از تراکنش های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان مخالفت کردند.
این نماینده در توضیح پیشنهاد خود، اظهار داشت: پیشنهاد بنده این است که از تراکنش های بانکی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۰ هزار تومان مالیات و از تراکنش های بین ۱۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ۵۰ هزار تومان مالیات ستاندن شود.
وی بیان کرد: هدف از این پیشنهاد، اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و پولشویی است.
سید مهدی طغیانی در موافقت با این پیشنهاد، گفت: مبالغ مالیاتی پیش بینی شده در این پیشنهاد بسیار ناچیز است و فشاری بر اقشار پر درآمد جامعه وارد نمی نماید. تراکنش های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان مشمول مالیات می شود که مبلغ آن نیز ناچیز است.
همچنین مجتبی یوسفی در مخالفت با این پیشنهاد، اظهار داشت: این اقدام، امنیت سرمایه گذاری در بانک ها را می کاهد و موجب می شود که مردم پول خودرا از بانک ها بیرون بیاورند.

1399/12/10
14:30:36
0.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما