رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح كرد؛

بازگشت اعتماد رمز بهبود بازار سهام

بازگشت اعتماد رمز بهبود بازار سهام رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، با تکیه بر لزوم بازگشت اعتماد به بورس، اظهار داشت: ورود به بازار ارزهای دیجیتالی غیر قانونی بوده و این بستر به کانالی برای خروج سرمایه از کشور تبدیل شده است.


به گزارش پول من به نقل از مهر، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آئین راه اندازی معاملات آتی نقره و تالار حراج باز بورس کالا اظهار داشت: شتاب بورس کالای ایران در راه توسعه بازارها، طراحی ابزارهای جدید و نوآوری های قابل تقدیر است و سازمان بورس از هرگونه حمایتی در این راه دریغ نخواهد کرد.
وی اضافه کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار بدون شک از توسعه فعالیتهای بورس کالا حمایت می کند تا این بورس در راه هموارتری حرکت کند.
دهقان دهنوی عنوان کرد: باید از نوع نگاه و از ادبیات سیاسی در بازار سرمایه دوری نماییم که چاره همین است. البته ۶۲ میلیون نفر سهامدار در بازار سرمایه وجود دارد و این مورد سبب شده مقامات سیاسی هم نسبت به بورس و بازار سرمایه بی تفاوت نباشند و اساسا کاندیداهای ریاست جمهوری هم باید سیاست هایی در این حوزه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: همه باید با کمک هم به سمت تقویت اعتماد و ثبات در بازار سرمایه حرکت نماییم و سهامداران هم باید با ابزارهای مدیریت ریسک بهترین تصمیم را برای دارایی های خود داشته باشند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بررسی ها نشان داده است وضعیت سرمایه گذاری در طول سالهای اخیر مطلوب نبوده اما وقتی شفافیت در کار باشد اساسا شاهد توسعه و امنیت سرمایه گذاری در کشور خواهیم بود. از طرفی سیاست گذاران هم باید افق بلندمدتی را برای صنایع حاکم کنند و در نظر بگیرند تا سرمایه گذاران بتوانند برنامه خویش را برمبنای آن تدوین کنند.
وی وزارت صمت را مسئول صنعت و معدن کشور خواند و اظهار داشت: تمامی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان همواره با ریسک قیمت مواجه اند که در این عرصه ابزارها و ظرفیت های بورس کالا می تواند آنها را در مدیریت ریسک و در نهایت بهره وری و تولید کمک نماید و اساسا با مسیری که در حال سپری شدن است به این نتیجه خواهیم رسید.
دهقان دهنوی یک بعد توسعه را نیازسنجی مالی و مدیریت ریسک واحدها خواند و اظهار داشت: باید مطابق این نیازها و برای مدیریت ریسک بنگاه ها، ابزار پیشنهاد دهیم.
رئیس سازمان بورس افزود: تشکیل سهامداران حقیقی یا خرد جزو برنامه هاست و شروع شده و هیئت موسسی از افراد صاحب نام و بی طرف تشکیل خواهد شد. درمورد مصوبه اخیر شورایعالی بورس برای پشتیبانی از سهامداران خرد هم باید گفت این مصوبه چیزی جز اوراق اختیار فروش تبعی نیست.
وی اضافه کرد: بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در روند صعودی بازار از متوسط بازار بالاتر بوده و در شرایط کاهشی بازار هم بازدهی آنها کمتر از بازار افت داشته است؛ این یعنی مدیریت ریسک درنتیجه این صندوق ها به سرمایه گذاران خرد پیشنهاد می شود.
دهقان دهنوی در انتها با اشاره به اینکه ورود به بازار ارزهای دیجیتالی غیر قانونی بوده و این بستر به کانالی برای خروج سرمایه از کشور مبدل شده، اظهار داشت: نوسان سال جاری بازار سرمایه در سایر بازارها هم مشاهده شد و شاخص طلا و ارز هم نزولی شدند اما نزول این بازارها مقطعی بود که برای بازگشت بازار سهام به روندی معقول هم به اعتماد مجدد نیاز داریم.

1399/12/18
10:30:26
0.0 / 5
835
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما