آخرین وضعیت سفرهای نوروزی

آخرین وضعیت سفرهای نوروزی به گزارش پول من در ایام گذشته برپایه آخرین اطلاعات و آمار رسمی انتشار یافته بیشتر از 47 درصد سفرهای نوروزی مردم نسبت به همین بازه زمانی پارسال افزایش یافته است که در این میان بیشترین خروجی خودرو ها از استان های تهران و البرز بوده و استان های شمالی هم بیشترین انباشت خودرو های غیربومی را تجربه کردند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بر طبق سامانه های حمل و نقل هوشمند مرکز مدیریت راه های کشور از بیستم اسفندماه سال قبل تا روز گذشته اول فروردین سال جاری بطور متوسط روزانه یک میلیون و ۷۳۰ هزار و ۲۲۹ وسیله نقلیه از محورهای مواصلاتی بین استانی تردد کردند که این آمار در مقایسه با زمان مشابه نوروز سال قبل ۴۷ درصد افزایش یافته اما نسبت به همین بازه زمانی در نوروز سال ۱۳۹۸ معادل ۱۴ درصد کاهش را تجربه کرده است.
طی یک هفته گذشته تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای بین استانی روند افزایشی داشته و از یک میلیون و ۸۶۱ هزار وسیله نقلیه در ۲۵ اسفندماه به دو میلیون و ۴۶ هزار وسیله نقلیه در ۲۸ اسفندماه رسید اما در ایام گذشته این آمار سیر نزولی پیدا کرد؛ بطوریکه تردد بین استانی در روز ۲۹ اسفندماه سال قبل با هفت درصد کاهش نسبت به روز پیش از به یک میلیون و ۸۹۲ هزار وسیله نقلیه رسید و این کاهش در ۳۰ اسفندماه نیز تکرار شد و با افت ۲۹ درصدی نسبت به ۲۹ اسفندماه یک میلیون و ۳۴۴ هزار وسیله نقلیه شد.
البته تردد بین استانی در نخستین روز از سال جدید افزایش ۱۱ درصدی نسبت به آخرین روز از سال ۱۳۹۹ تجربه کرد، چونکه یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۴۱۳ وسیله نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی بین استانی در این روز تردد کردند.
براساس آمارهای ثبت شده از تردد وسایل نقلیه مختلف از ۲۰ اسفندماه سال قبل تا روز گذشته (اول فروردین ماه امسال) استان های مازندران با بیش از یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۸۳۳ وسیله نقلیه و استان گیلان با ۹۷۷ هزار و ۱۷۱ وسیله نقلیه بیشترین تغییرات را نسبت به همین بازه زمانی در سال قبل تجربه کردند که به ترتیب ۱۰۳ درصد و ۱۴۰ درصد افزایش را نشان میدهد. بعد از آن اردبیل، گلستان، زنجان و کهگیلویه و بویراحمد در رتبه های بعدی بیشترین درصد تغییر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف قرار می گیرند.
همچنین آزادراه کرج - قزوین (گلشهر)، آزادراه تهران – کرج (کیلومتر ۲۵)، آزادراه کرج - تهران (پل کلاک)، آزادراه قزوین - کرج (ترمینال کلانتری) و آزادراه ساوه – تهران (عوارضی تهران) محورهای مواصلاتی کشور با بیشترین تردد در روز نخست سال جاری بودند که حدودا این محورها در هفته گذشته نیز چنین وضعیتی را تجربه کرده اند.
منبع:

1400/01/02
18:27:44
5.0 / 5
839
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما