از اواخر اردیبهشت ماه آغاز می شود؛

برگزاری انتخابات هیات مدیره شركتهای سرمایه گذاری استانی

برگزاری انتخابات هیات مدیره شركتهای سرمایه گذاری استانی به گزارش پول من شورایعالی بورس در مورد آخرین زمان برای ثبت نام متقاضیان هیات مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به جمع بندی رسید و ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ را آخرین زمان برای ثبت نام متقاضیان اعلام نمود.


به گزارش پول من به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، شورایعالی بورس، شب گذشته درمورد آخرین زمان برای ثبت نام متقاضیان هیات مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به جمع بندی رسید و ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ را آخرین زمان برای ثبت نام متقاضیان اعلام نمود.
پیش از این قرار بود انتخابات هیات مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در اسفند ۱۳۹۹ برگزار شود؛ اما از آنجائیکه فرآیند احراز صلاحیت کاندیداهای عضویت در هیات مدیره این شرکتها در مراجع ذیصلاح طولانی شد، برگزاری این انتخابات با تصمیم شورایعالی بورس، به تعویق افتاد.
بر این اساس، افرادی که تمایل دارند به عضویت هیات مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی انتخاب شوند، تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه فرصت دارند در سامانه ستان سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت نام کنند.
انتخابات هم از اواخر اردیبهشت تا اواسط خردادماه و به صورت مرحله ای برگزار می شود.
مشمولان سهام عدالت درصورتیکه می خواهند در مجامع شرکتهای سرمایه گذاری استانی شرکت نمایند، حتما باید در سامانه سجام به نشانی WWW.SEJAM.IR ثبت نام کرده باشند.
ثبت نام مردم در سجام برای احراز هویت الکترونیکی است و وقتی مجامع به صورت الکترونیکی برگزار می گردد باید این اطمینان حاصل شود که همان سهام دار ثبت نام کننده، رای خویش را در سامانه به ثبت می رساند.
در حال حاضر متوسط ثبت نام افراد در سامانه سجام به ۶۵ درصد رسیده است؛ به عبارت دیگر ۶۵ درصد افراد ثبت نام سجام را به سرانجام رساندند و مشکلی برای انتخابات ندارند؛ این در شرایطی است که در برخی از استان ها این عدد به ۸۰ درصد هم رسیده است و قاعدتا تا فرصت باقی مانده، افراد بیشتری می توانند در این سامانه ثبت نام کنند؛ ضمن اینکه طبیعی است استان هایی اولویت برگزاری مجامع را دارند که بیشترین تعداد ثبت نام را داشته باشند.
شرکت هایی که تعداد نامزدهای واجد شرایط هیات مدیره در آن به حد نصاب رسیده باشد، در ۱۸ اردیبهشت انتخابات مجمع را برگزار می کنند اما در شرکتهای که تعداد افراد ثبت نامی به حد نصاب نرسیده باشد، زمان ثبت نام تمدید خواهد شد.
خاطرنشان می شود: پس از بررسی صلاحیت ها، زمان برگزاری انتخابات برای هر استان اعلام و درمورد آن اطلاع رسانی فراگیر صورت خواهد گرفت.
شرایط احراز صلاحیت اعضای هیات مدیره هم در آئین نامه سازمان بورس آمده است.


منبع:

1400/01/20
13:40:22
5.0 / 5
626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما