فراخوان بورس برای تعیین مصادیق وشناسایی ایجادكنندگان قیمتهای كاذب

فراخوان بورس برای تعیین مصادیق وشناسایی ایجادكنندگان قیمتهای كاذب به گزارش پول من بورس برای تعیین مصادیق اقداماتی که نوعاً منجر به ایجاد ظاهری گمراه کننده از روند معاملات در بورس ها یا ایجاد قیمتهای کاذب یا اغوای اشخاص به انجام معاملات اوراق بهادار می شود، فراخوان داد.


به گزارش پول من به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، جعفر جمالی، عضو هیأت مدیره و معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: در همین زمینه از مدت ها قبل جلسات و مباحث کارشناسی در جریان بوده و متن نهایی تدوین و بعد از انجام تشریفات قانونی تصویب و ابلاغ گردید. لکن پیرو شبهات مطرح شده و نگرانی پاره ای از فعالان بازار، به جهت اینکه متن ابلاغی قابلیت فهم همگانی پیدا کرده، و فعالان بازار به صورت مشخص و منجز حدود و ثقور آنرا بدانند، ریاست محترم سازمان بورس مأموریت داده اند که نظرات کلیه فعالان بازار سرمایه، صاحب نظران، مدیران نهادهای مالی بخصوص هلدینگ ها، شرکتهای سرمایه گذاری، صندوق ها، سبدگردان ها و بازارگردان ها و سرمایه گذاران و عموم فعالان در جهت ساده سازی متن أخذ و بعد از بررسی، در صورت لزوم، در این مصوبه لحاظ شود.
وی اضافه کرد: بدین منظور مقرر شد متن مصوبه و سوابق مطالعاتی آن در صفحه ای مشخص در تارنمای رسمی سازمان در معرض عموم قرار گیرد و درخواست شود تا صاحب نظران و علاقه مندان، نظرات خویش را در مورد ابلاغیه فوق اعلام کنند. سازمان از نظرات کارشناسی و تضارب آرا در این خصوص استقبال می کند. در این راستا متن مذکور و سوابق آن در نشانی https: //cmr.seo.ir/RuleSuggestion.aspx در معرض دید قرار گرفته است.
به گفته جمالی، همینطور به موازات اقدامات فوق، مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی موظف شده است تا با دید عرضه معیارهای قابل اندازه گیری دقیق تر برای متن، مجدداً مبانی علمی و الگوهای مشابه این دستورالعمل در بازار سرمایه سایر کشورها را بررسی کند تا مطالعات به روز شده و نتیجه جهت بررسی های بیشتر تبیین و منتشر شود.
معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، در انتها ضمن دعوت از تمامی صاحبنظران و کارشناسان در این عرصه برای اعلام نظرات خود، ابراز امیدواری کرد: با بررسی دقیق کارشناسی، جمع آوری نظرات افراد صاحب نظر و فعال بازار سرمایه و همینطور انجام مطالعات مجدد تطبیقی دقیق در این حوزه، مصوبه و ابلاغیه متقن، شفاف و کارا تنظیم و ابلاغ شود تا راه برای برداشتن گام های بایسته بیشتر برای ارتقا بازار سرمایه میسر شود.
گفتنی است، بر مبنای تکلیف مندرج در ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، تعیین مصادیق اقداماتی که نوعاً منجر به ایجاد ظاهری گمراه کننده از روند معاملات در بورس ها یا ایجاد قیمتهای کاذب یا اغوای اشخاص به انجام معاملات اوراق بهادار می شوند، وظیفه سازمان است.


منبع:

1400/01/23
15:18:51
5.0 / 5
374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما