تهرانی ها پارینه ۷۵ میلیاردتومان سفته و برات خریدند

تهرانی ها پارینه ۷۵ میلیاردتومان سفته و برات خریدند پول من: برمبنای آمار بانک مرکزی در 11 ماه اول سال 1399 حدود 749 میلیارد و 200 میلیون ریال سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید.به گزارش پول من به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، برمبنای آمارهای بانک مرکزی بیش از ۸۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال سفته و برات در بهمن ماه ۱۳۹۹ در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱.۲ درصد و ۴۰.۳ درصد افزایش پیدا کرد. در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۹ حدود ۷۴۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۴.۶ درصد افزایش نشان میدهد.
طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در بهمن ماه ۱۳۹۹ معادل ۹۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد. در این ماه فاکتورهای تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۱۰۹.۵ و ۷۱.۳ رسید که در مقایسه با ماه قبل هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۸۳.۷ درصد و ۱۹.۸ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال پیش از لحاظ تعداد ۲۱.۳۲ درصد افزایش و از لحاظ مبلغ ۷۱.۴ درصد کاهش نشان میدهد.
شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در بهمن ماه ۱۳۹۹ به عدد ۶۵.۱ رسید. عدد شاخص مذکور در بهمن ماه ۱۳۹۸ معادل ۲۷۵.۶ بوده است. در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۹ معادل ۶۹۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۲۰۵۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست گردید.
در این دوره متوسط فاکتورهای تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۸.۶ و ۱۰۱.۴ رسید که نسبت به دوره مشابه سال پیش از لحاظ تعداد ۳.۲ درصد کاهش و از لحاظ مبلغ ۱۳.۵ درصد افزایش نشان میدهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۹ به عدد ۱۲۸ رسید. عدد شاخص مذکور در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۸ معادل ۱۱۰.۹ بوده است.منبع:

1400/02/03
23:09:52
5.0 / 5
518
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , پول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما