تكالیف بودجه سال جاری به بانك ها ابلاغ گردید

تكالیف بودجه سال جاری به بانك ها ابلاغ گردید به گزارش پول من بانک مرکزی مهم ترین تکالیف شبکه بانکی کشور مقرر در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را ابلاغ نمود.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در بخشنامه ای اهم تکالیف شبکه بانکی کشور مقرر در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را به شرح زیر ابلاغ کرد:
جزء (۳-۲) بند الف تبصره ۲: بانکهای دولتی مکلفند همکاریهای لازم در دریافت سـفارش های خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری صندوق و یا سهام مبحث این جزء را از راه شعب خود انجام دهند.
بند (ح) تبصره ۲: هرگونه توثیق سهام شرکتهای دولتی مشمول واگذاری نزد مؤسسات مالی و اعتباری جهت دریافت تسهیلات، جز با تأیید کتبی وزیر امور اقتصادی و دارایی ممنوع می باشد.
بند (ز) تبصره ۱۸: به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی اجازه داده می شود از محل منابع خود همچون منابع حاصل از واگذاری دارایی های مازاد در هر یک از طرح (پروژه)های بزرگ زیربنایی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نظیر طرح های آزادراهی و بزرگراهی و راه های اصلی، صنعتی و تولیدی در چارچوب تأمین مالی و تملک و ایجاد شرکت و صندوق طرح (پروژه) و حداکثر تا سقف ۴۰ درصد از سرمایه پایه خود (با احتساب سهم سرمایه گذاری در شرکتهای در رابطه با فعالیت بانکداری) مشارکت کنند.
بانک ها و مؤسسات اعتباری موظفند حدکثر ظرف مدت پنج سال بعد از بهره برداری از طرح های صنعت و تولیدی مذکور نسبت به واگذاری آنها اقدام نمایند. در غیر این صورت با گذشت پنج سال از تاریخ بهره بردای مشمول جریمه های ماده (۱۷) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور می شوند.


منبع:

1400/02/08
15:41:45
5.0 / 5
596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما