رشد اقتصادی انگلیس منفی شد

رشد اقتصادی انگلیس منفی شد به گزارش پول من بعد از دو رشد مثبت متوالی، رشد اقتصادی انگلیس باردیگر به زیر صفر رسید.


به گزارش پول من به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود اقتصاد این کشور در سه ماهه منتهی به مارس به میزان ۱.۵ درصد کوچک شده است که این عملکرد ۰.۴ درصد کمتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به ماه قبل بوده است. بر اساس ماهانه، اقتصاد انگلیس در ماه مارس ۰.۲ درصد رشد کرده است.
سال قبل اقتصاد انگلیس ۱۰ درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر و یکی از پایین ترین سطوح رشد در میان کشورهای اروپایی و جهان بود. دولت انگلیس برای مقابله با کرونا تابحال مجبور شده است در سه مرحله قرنطیه سراسری برقرار و فعالیتهای تجاری و اقتصادی را محدود کند. آمارهای تولید و تجاری رفته رفته وضعیت امیدوار کننده تری پیدا کرده است بخصوص در حوزه تجارت خارجی، حجم تجارت انگلیس با اتحادیه اروپا و آمریکا در مقایسه با ماه مارس افزایش محسوسی داشته و این مسئله سبب امیدواری فعالان به تقویت رشد اقتصادی شده است.
تنها در ماه مارس میزان درآمدهای دولت نسبت به ماه قبل ۲۸ میلیارد پوند کمتر شد. تنها خبر حوب این ماه برای اقتصاد انگلیس این بوده که بخش خرده فروشی رشد مثبت ۵.۴ درصدی را تجربه کرده است. با آخر موج دوم انتشار کرونا در انگلیس، خیلی از کسب و کارها باردیگر بازگشایی شده اند اما ظرفیت فعالیت آنها هنوز به سطح پیش از شیوع همه گیری باز نگشته است.
در انگلیس بعنوان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیشتر از چهار میلیون مبتلا و ۱۲۷ هزار کشته به ثبت رسیده است و تابحال حدود دو سوم جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین میزان واکسیناسیون را در اروپا داشته است.
هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز اظهار داشت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و دنیا را فرا گرفت و سبب یک بحران تمام عیار اقتصادی شد. حقیقت این است که هیچ کشوری خویش را آماده مواجهه با چنین چیزی نکرده بود و باید توجه کرد که امکان دارد باردیگر همه چیز خیلی بد شود. تمرکز و تلاش همه باید این باشد که سال جاری عملکرد اقتصادی بد سال قبل را نداشته باشیم اما واضح است که فعلاً محدودیت ها ادامه پیدا خواهد نمود و این مسئله کسب و کارها و خانوارها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
منبع:

1400/02/27
10:00:06
5.0 / 5
635
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما