توقف انبارسازی چین با نفت 70 دلاری

توقف انبارسازی چین با نفت 70 دلاری روند پرشتاب انبارسازی نفت توسط چین با ۷۰ دلاری شدن قیمت هر بشکه نفت برنت امکان دارد متوقف شود.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، محاسبات رویترز بر اساس آمار رسمی نشان داده است چین در آوریل احیانا از ذخایر نفت خود برداشت کرده است. پالایشگاه های چینی ماه میلادی گذشته نفت بیشتری از میزان تولید داخلی و واردات پالایش کرده بودند که نشان داده است چین حدود ۲۸۰ هزار بشکه در روز از ذخایرش نفت برداشت کرده است.

طبق آمار رسمی، تولید پالایشگاهی چین در آوریل بر اساس سالانه ۷.۵ درصد رشد کرد. میانگین تولید پالایشگاهی در آوریل ۱۴.۰۹ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱۳.۱ میلیون بشکه در روز در آوریل سال ۲۰۲۰ و اندکی بالاتر از ۱۴.۰۸ میلیون بشکه در روز در مارس سال ۲۰۲۱ بود.

طبق برآورد رویترز، تولید داخلی و واردات چین ماه گذشته ۱۳.۸۱ میلیون بشکه در روز بوده و ۲۸۰ هزار بشکه در روز دیگر از ذخایر برداشت شده است.

چین ذخایر نفت استراتژیک و تجاری خویش را اعلام نمی نماید. ازاین رو تحلیل گران میزان ذخایر این کشور را با استفاده از سیاست میزان خرید چین در چند ماه آینده برآورد می کنند. برآورد می شود چین در مارس حداکثر ۱.۶۳ میلیون بشکه در روز نفت را به ذخایر تجاری یا استراتژیک فرستاده است. این نرخ انبارسازی در مقایسه با ۹۲۰ هزار بشکه در روز آمار ژانویه و فوریه سال جاری بالاتر است.

برداشت نفت از ذخایر در آوریل از میزان ذخیره سازی نفت چین کاسته و آنرا از آغاز سال میلادی جاری تابحال به ۶۷۰ هزار بشکه در روز رسانده که نصف نرخ ذخیره سازی در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اگر ظرفیت ذخیره سازی نفت چین بعد از خرید فوق العاده ارزانی که تابستان سال قبل انجام داد، نزدیک به تکمیل باشد و اگر قیمتها تا چند ماه آینده در مرز ۷۰ دلار در هر بشکه بماند، ذخیره سازی نفت چین امکان دارد به پایان برسد.

منبع:

1400/02/29
12:09:25
5.0 / 5
669
تگهای خبر: آمار , ارز , تجاری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما