معاون استاندار بوشهر تاكید كرد

لزوم استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای تامین و انتقال برق و انرژی

لزوم استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای تامین و انتقال برق و انرژی بوشهر معاون عمرانی استانداری بوشهر اظهار داشت: در سال ˮتولید، پشتیبانی ها و مانع زداییˮ نیاز است تامین برق بخش های مختلف تولیدی با اهتمام و جدیت بیشتری دنبال شود.


مهرداد ستوده در نشست هماهنگی و کارشناسی که در رابطه با بحران برق در فرمانداری عسلویه با حضور معاون عمرانی استانداری بوشهر، فرماندار عسلویه و برخی مسئولان محلی انجام شد بر لزوم استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای تامین و انتقال برق و انرژی اصرار کرد.
وی اظهار نمود: ظرفیت های تولید برق در واحد های پتروشیمی عسلویه و جنوب بوشهر مواردی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
این مسئول اشاره کرد: استان بوشهر یکی از مراکز عمده تولید برخی محصولات دریایی همچون میگو است، در صورت تامین برق بعنوان یکی از زیرساخت های اصلی این صنعت، زمینه برای افزایش این میزان تولید تا سقف ۵۰ هزار تن وجود دارد.
معاون استاندار بوشهر با برشمردن تعدادی از قابلیت های تامین و تولید برق در جنوب استان بوشهر اضافه کرد: در سالی که از طرف رهبر معظم انقلاب بعنوان "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی" نام گذاری شده نیاز است تا تامین برق بخش های مختلف ۱تولیدی با اهتمام و جدیت بیشتری دنبال شود.
ظرفیت های نیروگاهی پتروشیمی در عسلویه به شبکه برق کمک نماید
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در این جلسه بیان کرد: قابلیت های درخشان و کم نظیری در واحدهای پتروشیمی و صنایع وابسته به آن در منطقه عسلویه وجود دارد که تولید برق دارند.
غلامرضا نصیری اظهار نمود: ظرفیت های نیروگاهی بی بدیل پتروشیمی در عسلویه می تواند در وضعیت بحرانی به کمک شبکه برق بیاید و تامین کننده برق قسمتی از جنوب استان بوشهر و شبکه سراسری باشد.
وی اضافه کرد: پتروشیمی های مبین، دماوند، نیروگاه بعثت، نیروگاه ایران LNG و منطقه پارس جنوبی ظرفیت هایی بی بدیل در تولید انرژی دارند و انتظار این است که در وضعیت بحرانی بتوانیم با تفاهم و هم افزایی از توان تولید انرژی این پتروشیمی ها برای تامین قسمتی از برق شبکه سراسری استفاده کنیم.
می توان به حل معضل قطعی برق امیدوار بود
این مسئول عنوان کرد: با بهره گیری از ظرفیت نیروگاه های فعال تولید برق پتروشیمی در جنوب استان بوشهر می توان به حل معضل قطعی برق امیدوار بود و استفاده از این ظرفیت ها سبب به حداقل رسیدن خاموشی برق در استان بوشهر و در بخش گسترده ای از جنوب کشور خواهد شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر اظهار نمود: کاهش بارش باران بر روی منابع آب زیرزمینی اثر نامطلوبی گذاشته و بارش باران امسال در جنوب استان بوشهر به زیر ۱۰۰ میلی متر رسیده است.
نصیری اضافه کرد: هر چند کاهش بارندگی ها ظرفیت تولید برق در نیروگاه های برقابی را کاهش داده و از طرفی گرمای زودرس سبب افزایش فشار بر مصرف برق شده در عین حال با مدیریت بار و مدیریت مصرف و جابجایی تعدادی از قابلیت ها و توزیع بهینه بار بر روی ایستگاه ها و پست های برق باید بتوانیم از تابستان پر مصرف امسال عبور نماییم.
اصلی ترین دلیلهای خاموشی برق در سال جاری
وی اشاره کرد: افزایش دمای هوا و روشن شدن سریع وسایل سرمایشی، خشکسالی و فعالیت بیش از اندازه چاه های برقی آب به همراه خارج شدن نیروگاه های برق آبی اصلی ترین دلیلهای خاموشی برق امسال تلقی می شوند. از اوایل خرداد ماه امسال تا حالا شاهد تشدید بحران خاموشی در خیلی از مناطق هستیم و این قطعی برق با بیان قبلی و در مواقعی بدون اعلام قبلی رخ می دهد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر بیان کرد: در وضعیت فعلی، خیلی از امتحانات آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور نیز بصورت مجازی و با وابستگی ۱۰۰ درصدی به انرژی برق انجام می شود. بنا بر این برنامه ریزی برای کاهش مشکلات تامین و انتقال برق ضرورت دارد و بایست برمبنای شرایط و تنش هایی که به وجود می آید با مدیریت بار و مدیریت مصرف از روزهای پر تنش فعلی عبور نماییم.
غلامرضا نصیری افزود: تسریع در اجرای پروژه های عمرانی در تولید برق استان بوشهر را بعنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم، در زمینه برق نگاه ویژه ای به استان بوشهر صورت می گیرد و نیازها رفع می شود. استان بوشهر دارای ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه تامین و انتقال برق است که باید همکاری لازم با مراکز صنعتی و کشاورزی و فعالان این حوزه در تامین برق مورد نیاز صورت گیرد.
گفتنی است در این جلسه که با حضور قره گزلو، معاون بازار برق کشور؛ اردشیر مذکوری، معاون برنامه ریزی و امنیت شبکه برق؛ مدیران پتروشیمی مبین، دماوند، نیروگاه بعثت، نیروگاه ایران LNG و منطقه پارس جنوبی و برخی مسئولان محلی انجام شد استفاده از ظرفیت نیروگاه های مربوط به پتروشیمی و وزارت نفت در منطقه عسلویه جهت تزریق توان به شبکه، بمنظور کاهش خاموشی های مربوط به مدیریت بار مورد تاکید قرار گرفت.1400/03/13
11:28:50
5.0 / 5
329
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما