امروز تهرانی ها چقدر آب مصرف كردند؟

امروز تهرانی ها چقدر آب مصرف كردند؟ پول من: برمبنای آمار شرکت آب و فاضلاب تهران امروز 3 میلیارد و 480 میلیون و 381هزار لیتر آب در تهران مصرف شد که این میزان باتوجه به پارامترهای آماری عدد نسبتا بالایی است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، میانگین مصرف آب در شهر تهران، ۲.۵ برابر میانگین جهانی تخمین زده شده، تهران کمتر از ۱.۱ درصد از سطح کشور را دارد اما ۲۰ درصد جمعیت و ۴۵ درصد صنعت کشور را در خود جای داده که همین مساله سبب افزایش مصرف آب در پایتخت شده است.
بطور کلی در ایام گرم سال و در اوج مصرف، چهار و نیم میلیون مترمکعب آب در استان تهران مصرف می شود که این رقم، معادل ۵۲ هزار لیتر بر ثانیه، یعنی معادل ۵۲ هزار بطری یک لیتری در هر ثانیه است که از این مقدار، مصرف شهر تهران، سه میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب بر ثانیه تخمین زده شده است؛ به عبارتی، معادل ۳۸ هزار بطری یک لیتری در ثانیه در شهر تهران آب مصرف می شود.
طبق آمار امروز شرکت آب و فاضلاب تهران مصرف آب تهران نسبت با سال قبل تفاوت چندانی نداشته و با کمی کاهش نیز روبرو بوده، در سال قبل در همین روز میزان مصرف آب معادل ۳ میلیارد و ۴۸۴ میلیون لیتر آب بوده است.
البته باید به این مساله نیز توجه کرد که در سال قبل در چنین زمانی میانگین دما حدود ۳۱ درجه و امروز دما حدود ۳۵ درجه بوده است.
هرچند که آمار گویای کاهش مصرف است اما بطور کلی نمی توان این واقعیت را منکر شد که میزان مصرف آب در تهران بسیار بالا است و برای حل این مساله می بایست اقداماتی صورت بگیرد.
منبع:

1400/03/19
23:36:14
5.0 / 5
345
تگهای خبر: آمار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما