یك فعال حوزه بلاك چین :

مدعیان مخالفت با فیلترینگ انجمن بلاكچین را تعلیق كردند

مدعیان مخالفت با فیلترینگ انجمن بلاكچین را تعلیق كردند به گزارش پول من یک فعال حوزه بلاک چین با انتقاد از تعلیق فعالیت انجمن بلاکچین، اظهار داشت: متأسفم برای دولتی که خویش را مخالف فیلترینگ معرفی می کند، اما در عمل مبادرت به فیلتر کردن و صدمه زدن به انجمن ها می کند.


دریافت 25 MB
مینا مهرنوش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه فعالین حوزه بلاکچین در انجمن بلاچین گرد هم آمدند تا از تکنولوژی بلاکچین استفاده کنند، اظهار داشت: آینده دنیا، در حوزه فناوری بلاکچین تعریف شده است. بسیاری از رخدادها در حوزه نشر اطلاعات و داده که به نظر غیر امکان دارد، در این عرصه امکان پذیر شده است.
وی افزود: در کشور ما هم بعد از فاجعه سقوط شاخص بورس در سال گذشته، توجه مردم به سمت بازار ارز دیجیتال که در حوزه بلاکچین است، جلب شد.
وی اضافه کرد: با عنایت به این رغبتی جاده شده احتیاج به یک نهاد رگولاتور داشتیم و داریم که متأسفانه نه دولت و نه مجلس شورای اسلامی اقدامی برای ایجاد این نهاد رگولاتوری انجام ندادند. مردم سرمایه خویش را وارد بازار ارزهای دیجیتال کردند، اما در صرافیهای غیر مجاز گرفتار کلاه برداری شدند. در چنین شرایطی و در حالیکه نهادهای سیاست گذار گرفتار انفعال بودند، انجمن بلاکچین مبادرت به انتشار یک لیست از صرافیهای غیر مجاز رمز ارز کرد که تعدادی هم دستگیر شدند که همچون آنها میتوان به صرافی BRG اشاره نمود.
مهرنوش افزود: برخی افراد و صرافی هایی که به علت دستگیری مدیر صرافی مذکور، منافع شأن به خطر افتاده بود و مافیای این حوزه هستند، مشکلاتی را در بخش های مختلف ایجاد کردند که انجمن بلاکچین چندین مرتبه درباره آن اخطار داد.
این فعال حوزه اقتصاد دیجیتال ضمن اشاره به اقدام تازه وزارت کشور در تعلیق فعالیت انجمن بلاک چین تصریح کرد: واقعاً متأسفم برای دولتی که کارنامه درخشانی در حوزه بورس نداشته است و هیچ اقدام مفیدی هم در زمینه ساماندهی بازار ارزهای دیجیتالی و بلاکچین نداشته است و زمانی که یک نهاد مبادرت به راهنمایی و ایجاد آگاهی برای مردم می کند، فعالیت آنرا متوقف می کند. بهتر بود اگر مشکلی هم وجود داشت، در محیط انجمن ابتدا تفهیم شود نه این که با تهمت و برخورد نامناسب با اعضای این انجمن برخورد شده و سپس اجازه بازگشت به کار داده شود؛ در حالیکه به اعتبار این انجمن صدمه خورده است.
وی خاطرنشان کرد: متأسفم برای دولتی که خویش را علاقه مند به دموکراسی می داند و تاکید می کند که به نهادهای خصوصی و مردمی اعتماد دارد و خویش را مخالف فیلترینگ می داند، اما رفتارشان دقیقاً فیلتر کردن است و صدمه به انجمن ها و تشکل ها است؛ این رفتار با انجمن بلاکچین باعث می شود که سایر تشکل ها و انجمن ها مبادرت به آگاهی رسانی به مردم نکنند. با وجود این که وظیفه وزارت ارتباطات است که به حوزه بلاکچین رسیدگی کند، اما در شب انتخابات وزارت کشور اعلام می کند که انجمن بلاکچین را به رسمیت نمی شناسد و نهادی برای روشنگری مردم وجود نداشته باشد تا دیتای صحیح و مناسبی در اختیار مردم قرار بگیرد و بتوانند به صورت مناسبی در این عرصه فعالیت کنند.
به گزارش پول من به نقل از مهر، معاون اجتماعی وزارت کشور ۲۵ خرداد ماه در نامه ای خطاب به هیأت مدیره انجمن بلاک چین از تعلیق فعالیت این انجمن اطلاع داد. در این نامه آمده است: «با عنایت به گزارش های واصله در خصوص اقدامات مغایر با اساسنامه و خلاف تعهدات آن انجمن و ضرورت رسیدگی و بررسی گزارش های واصله تا حصول نتیجه و تصمیم گیری نهایی در مورد آن انجمن، مقتضی است از تاریخ ابلاغ این تذکر تا اطلاع ثانوی فعالیتهای آن انجمن به صورت کامل متوقف شود».
این انجمن فعالیت خویش را در سال ۹۶ بعنوان یک سازمان مردم نهاد در جهت ترویج فناوری بلاکچین شروع کرده است. این انجمن در نهایت در تاریخ ۹۸/۴/۲۴ با نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری بعنوان سازمان مردم نهاد و انجمنی علمی و غیر انتفاعی به شماره ثبت ۴۷۷۰۰ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۴۷۰۶۷۰ به ثبت رسید و برای اطلاع عموم آگهی شد.»منبع:

1400/03/28
20:46:07
5.0 / 5
534
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما