افزایش پیك بار مصرف برق تا ۶۲ هزار مگاوات

افزایش پیك بار مصرف برق تا ۶۲ هزار مگاوات به گزارش پول من وزیر نیرو ضمن اشاره به افزیش زودرس دمای کشور اظهار داشت: این روزها در شرایط گرمای شدید هستیم، این در شرایطی است که هنوز در آغاز فصل تابستان قرار داشته و افزایش مصرف را شاهدیم به نحوی که سال گذشته در ۳۱ تیرماه اوج بار حدود ۵۸ هزار مگاوات را سپری کردیم و قله مصرف سال گذشته ظرفیت ۵۸ هزار و حدود ۳۰۰ مگاوات را داشت اما روز گذشته و امروز پیک بار به نزدیکی ۶۲ هزار مگاوات رسیده و هنوز در آغاز این فصل هستیم.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز چهارشنبه در آیین افتتاح ۲۴ پروژه هفته دوازدهم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران همچون سد لاستیکی فرح آباد در ساری، هفت پست برق و خطوط انتقال، چهار نیروگاه خورشیدی، دو نیروگاه مقیاس کوچک اشاره و اظهار نمود: سرمایه گذاری اجرای مجموعه این طرح ها بالغ بر ۹۰۲ میلیارد تومان بوده و تابحال ۶۵ طرح در سال ۱۴۰۰ از ۲۹۰ طرح وعده داده شده به مدار بهره برداری آمده است.
وی با اشاره به اینکه در هشت سال گذشته، در عرصه های آب و برق با وجود محدودیت ها و مضیقه های ناشی از جنگ اقتصادی خدمت رسانی به صورت مستمر انجام شده به نحوی که نه تنها گذران امور به شکل مناسبی همچون در شرایط کرونا صورت گرفت بلکه کارنامه روشن و شوق آمیزی از خدمت رسانی ثبت و ضبط شد، افزود: این که حدود ۱۴ هزار روستای ما در این سال ها با جمعیت بیشتر از ۹ میلیون نفر به شبکه آب سالم و پایدار وصل شدند، یکصد تصفیه خانه فاضلاب، ۵۵ تصفیه خانه بزرگ آب، ۵۷ سد مخزنی از اعتبارات ملی، بیشتر از ۳۳۰ هزار هکتار شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی به مدار بهره برداری آمده، صرفاً طرح های ساخت و سازی وزارت نیرو و شرکتهای تابع آن بوده است.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در عرصه ساز و کارها هم کارهای بزرگ تری از ساخت و سازها صورت گرفته است، به طرح های ساز و کاری صورت گرفته همچون یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره نمود و اضافه کرد: این مبادرت به تنهایی منشا تسهیل در امر ساخت و سازها بوده است.
طبق اعلام وزارت نیرو، وی ضمن اشاره به بودجه سال ۱۴۰۰ صنعت آب و برق، افزود: گشایش های ارزشمند ای در امر بودجه های سالیانه با کمک نمایندگان فراهم گردید.
اردکانیان همینطور به همکاریهای نزدیک با استانداران اشاره نمود و خاطرنشان کرد: کار بسیار نزدیک و مشترکی بین وزارت نیرو و استانداران در این سال ها همچون در این چهار سال گذشته صورت گرفت.
وی افزود: چهار سالی که حاوی دو سال از خشک ترین سالهای نیم قرن اخیر و دو سال از تر سال ترین سال ها بود. مدیریت چنین سال هایی، مدیریت ویژه ای است و در عرصه کار بین بخشی آب و انرژی کارنامه بسیار خوبی از همدلی در سطح مدیران در داخل دولت و خارج از آن انجام شد.
وزیر نیرو افزود: ان شالله با تدابیری که اندیشیده شده با تلاش شبانه روزی تلاشگران صنعت برق کشور چه در سازمان دولتی و چه در بخش خصوصی، همکاران دست اندرکار در نیروگاه های برق آبی، فعالین صنعت، همکاری و هماهنگی استانداران برای جابجایی های ضروری بار و از همه مهم تر هوشیاری و آگاهی و همیاری مردم در بخش های خانگی و تجاری بتوانیم با حداقل مشکل این فصل گرم و خشک را سپری بکنیم.
اردکانیان ضمن اشاره به هفته صرفه جویی تصریح کرد: انشالله این مناسبت باعث خواهد شد تا ما با استفاده از راهکارهای ساده بتوانیم مصرف آب و انرژی خویش را کنترل نماییم و اخلاق مناسب تری در مصرف آب و انرژی آغاز بکنیم.
وی به ریل گذاری های دولت تدبیر و امید اشاره داشته و اظهار داشت: هر آنچه که در توان دولت دوازدهم برای ریل گذاری فعالیت ها بوده ان شاءالله به شکل مناسب از جانب دولت سیزدهم بهره برداری خواهد شد و عرصه های جدیدی برای خدمتگزاری گشوده خواهد شد.
منبع:

1400/04/02
22:40:34
5.0 / 5
559
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجاری , چك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما