منتظر خاموشی های بیشتر باشید!

منتظر خاموشی های بیشتر باشید! به گزارش پول من باتوجه به آخرین صحبت های سخنگوی صنعت برق روال خاموشی ها تا یک هفته آینده ادامه دارد و تا زمانی که مصرف بالا باشد و حوادث در شبکه رخ دهد هم نمی توان زمان خاموشی ها را به صورت دقیق اعلام نمود.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، چند روزی است که خاموشی اوج گرفته که عدم اطلاع رسانی مناسب و دقیق آن باعث اعتراض به حق مردم شده است و آنطور که مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق در اینباره گفته در این شرایط تمام تاسیسات صنعت برق شامل نیروگاه ها، خطوط انتقال و شبکه های توزیع به صورت پرفشار درحال استفاده است که همین سبب افزایش حوادث در شبکه می شود.
به قول وی وقتی مصرف برق بیشتر از پیشبینی ها افزایش می یابد، نمی توانیم خاموشی ها را برپایه جدول زمانبندی اعمال نماییم و اضافه بر این در این شرایط حوادث شبکه هم افزایش می یابد که خاموشی های برنامه ریزی نشده را به دنبال دارد.
افزایش واردات برق
سخنگوی صنعت برق همینطور از افزایش واردات برق به کشور تا ۶۵۰ مگاوات اطلاع داد و اظهار داشت: با تمهیداتی که بکار بسته شده است، در ایام آینده، شرایط تا حدی بهبود خواهد یافت.
هر یک درجه افزایش دمای هوا سبب بالارفتن ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق می شود
به گنفته وی سه روز بسیار گرم را پشت سرگذاشتیم و برپایه پیشبینی هواشناسی تا حدود یک هفته آینده هم شاهد تداوم گرما در کشور هستیم. هر یک درجه افزایش دمای هوا سبب بالارفتن ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق می شود، تأمین این میزان برق که به نیاز مصرف افزوده می شود، در شرایط کنونی خیلی سخت است.
افزایش ۱۰ هزار مگاواتی مصرف برق
وی با بیان اینکه هم اکنون نیروگاه های کشور توان تولید ۵۴ هزار مگاوات برق را دارند، تصریح کرد: در حالیکه روز گذشته نیاز مصرف رکورد بسیار سنگین و بزرگی را ثبت نمود و به ۶۶ هزار و ۲۵۰ مگاوات رسید که نسبت به اوج بار سال قبل حدود ۸۰۰۰ مگاوات و نسبت به روز مشابه سال قبل ۱۰ هزار مگاوات بیشتر است.
سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: باوجود کمک های صنایع، کشاورزان و همه مشترکان در برنامه های مدیریت بار، تولید نیروگاه ها به علت کاهش منابع آبی، پاسخگوی نیاز مصرف نیست و مجبور به اعمال خاموشی برنامه ریزی شده در بخش خانگی هستیم.
بیمارستان ها هیچ گاه در اولویت قطعی برق نبوده و نیستند
رجبی مشهدی تصریح کرد: قطعا مدیریت مصرف توسط مشترکان خانگی بسیار موثر است. بخصوص در وسایل سرمایشی که سبب افزایش شدید مصرف می شود در صورتیکه کولرهای گازی روی دمای ۲۵ درجه تنظیم و از دور کند کولرهای آبی استفاه شود، شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.
سخنگوی صنعت برق همینطور در مورد تأمین برق بیمارستان هم با تاکید براین که بیمارستان ها هیچ گاه در اولویت قطعی برق نبوده و نخواهد بود، مگر آنکه حوادثی رخ دهد که منجر به قطع برق بیمارستان ها شود، اظهار داشت: بیمارستان ها مجهز به دیزل اضطراری هستند که در شرایط قطعی برق بلافاصله وارد مدار می شود.1400/04/15
13:21:34
5.0 / 5
431
تگهای خبر: تولید , صنعت , موثر , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما