ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟

ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟ ارزش واقعی سهام عدالت هنوز با روزهای اوج خود فاصله دارد به طوریکه ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه یک میلیون تومانی در اواخر سال قبل بیشتر از ۱۸ میلیون تومان قیمت داشت درحالی که این سهام در انتها معاملات بازار سرمایه در روز چهارشنبه هفته جاری به کمی بیشتر از ۱۴ میلیون تومان رسید.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بعد از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند، می توانند با رفتن به سامانه www.samanese.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خویش را مشاهده کنند.
البته این ارزش یکسان نیست و تحت تأثیر نوسانات بازار افزایشی یا کاهشی می شود.
بر این اساس ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومانی هم در روز ۲۰ اسفندماه سال قبل ۱۸ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان قیمت داشت. درحالی که قیمت این سهام در ۱۶ تیرماه سالجاری ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود. سهامی که در ایام اولین آزادسازی سهام عدالت (اردیبهشت و خرداد سال گذشته) بیشتر از ۲۰ میلیون تومان قیمت داشت.
هرچند که مشمولان سهام عدالت سال قبل می توانستند ۶۰ درصد سهام خویش را بفروشند حدود هشت ماه است که به علت شرایط بازار و فشار عرضه، این امکان را ندارند اما ذکر این نکته ضروریست که ارزش واقعی سهام عدالت همسو با نوسانات بازار صعودی و نزولی می شود.
منبع:

1400/04/18
14:08:58
5.0 / 5
298
تگهای خبر: ارز , بازار , سهام , سهام عدالت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما