با صدور پروانه بهره برداری برای ۱۵۷۲ بنگاه در فصل اول امسال؛

فراهم شدن زمینه اشتغال بیشتر از 39 هزار نفر

فراهم شدن زمینه اشتغال بیشتر از 39 هزار نفر جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است که در فصل اول سال جاری برای ۱۵۷۲ بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده و زمینه اشتغال بیشتر از ۳۹ هزار و ۵۶۶ نفر فراهم گشته است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در سه ماهه سال جاری برای ۱۰ هزار و ۷۱۴ بنگاه جواز تاسیس و برای ۱۵۷۲بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۳۱.۸ درصد و ۲۵.۳ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیشبینی شده در این زمان برای جوازهای تاسیس معادل ۲۷۱ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۶۲ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده در سه ماهه سال جاری هم ۴۶ هزار و ۵۲۲ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۳ درصد افزایش داشته است.
همینطور بر طبق این آمار پیشبینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در سه ماه اول سال جاری صادر شده برای بیشتر از ۲۸۸ هزار نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۵۲.۴ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در این زمان هم زمینه اشتغال ۳۹ هزار و ۵۶۶ نفر را فراهم نموده که نسبت به سه ماهه سال گذشته حدود ۵۶.۲ درصد افزایش داشته است.
کاهش ۱۸ درصدی صدور پروانه صنفی
در سه ماهه اول سال جاری ۱۲۶ هزار و ۴۰۱ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه در مدت مشابه سال قبل ۱۸.۶ درصد افزایش داشته است.
گفتنی است که اصناف با شیوع کرونا خسارت زیادی دیدند. تعدادصدور پروانه های صنفی همواره پارسال افزایشی بود و سال قبل عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به صورت کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.
صدور نماد اعتماد الکترونیک هم در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ با رشد ۸.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷۸۰۹ مورد رسیده است.
گفتنی است که جزئیات آمار مجوزهای صادره در دو ماهه اول سال جاری نشان داده است در مناطق آزاد و ویژه صدور جواز تاسیس کمتر از نصف و پروانه های بهره برداری کمتر از یک سوم شده است.
منبع:

1400/05/01
11:12:28
5.0 / 5
244
تگهای خبر: آمار , تجارت , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما