بانك مركزی اعلام كرد:

شروع واكسیناسیون سراسری كاركنان بانك ها

شروع واكسیناسیون سراسری كاركنان بانك ها طرح واکسیناسیون سراسری کارکنان شبکه بانکی کشور بامداد امروز همزمان با عید سعید غدیر خم در بانک مرکزی انجام شد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، این طرح در مراسمی با حضور دکتر زالی- رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران، طالبی - دبیرکل بانک مرکزی و تعدادی از مدیران شبکه بانکی کشور شروع شد.
در این مرحله که به صورت نمادین برگزار شد واکسیناسیون صد نفر از کارکنان شاغل منتخب شبکه بانکی انجام شد و واکسیناسیون سایر پرسنل شاغل شبکه بانکی کشور در هفته آتی صورت خواهد گرفت.
طبق اعلام بانک مرکزی، زالی در این مراسم با اشاره به اینکه کارکنان بانک ها جزو گروه های پرخطر در معرض مبتلا شدن به ویروس کرونا هستند، ابراز امیدواری کرد شروع این فرآیند همزمان با عید سعید غدیر خم آغازی برای احصای سلامت کلیه شهروندان ایرانی بخصوص پرسنل شبکه بانکی کشور باشد.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اینکه بر مبنای بررسی ها احتمال ابتلای یک نفر از پرسنل شبکه بانکی کرونا حدود ۷.۵ برابر یک شهروند معمولی است اظهار داشت: از آغاز شروع همه گیری ویروس کرونا پرسنل بانک ها جزو نخستین گروههای درگیر بودند و متاسفانه تابحال ۲۶۰ نفر از آنها بر اثر کرونا فوت شده اند.
زالی تاکید کرد: ازاین رو کارکنان شبکه بانکی به علت ماهیت شغلی شان بعنوان یکی از گروه های پرریسک در معرض مبتلا شدن و هم کانون احتمالی برای سرایت ویروس در سطح جامعه هستند و واکسیناسیون این گروه بسیار ضروریست که به کاهش انتشار کرونا در سطح جامعه هم کمک خواهد نمود.
واکسیناسیون ۲۴۰ هزار نفر از کارکنان بانک ها تا ۱۰ روز آینده
مدیرعامل بانک صادرات ایران هم در این مراسم از واکسیناسیون ۲۴۰ هزار همکار شبکه بانکی ظرف ۱۰ روز آینده اطلاع داد.
حجت اله صیدی اظهار نمود: واکسیناسیون ۲۴۰ هزار همکار شبکه بانکی ظرف ۱۰ روز آینده صورت خواهد گرفت و این طرح که با تلاش شورای هماهنگی بانک ها و کانون بانکهای خصوصی و با پیگیری های مدیران محترم عامل بانک ها، مسؤلان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و همینطور مسؤلان وزارت بهداشت در روز عید غدیر خم به نتیجه رسیده، مایه شادمانی و قدردانی است.
وی ادامه داد: بیشتر از یک سال و نیم از شیوع بیماری کرونا می گذرد و این ویروس منحوس با وجود تلاشهای همه کادر درمان به سختی تحت کنترل قرار گرفته و با تلاشهای انجام شده این فضا فراهم شده تا ۲۴۰ هزار همکار شبکه بانکی امکان دریافت واکسن را بیابند.
صیدی با قدردانی از حضور دکتر زالی و مدیران عامل بانک ها و پیگیری های رئیس کل بانک مرکزی برای آغاز این طرح اظهار داشت: تلاشهای صورت گرفته در مجموعه وزارت بهداشت و ارائه شیوه نامه بهداشتی به بانک ها، باعث شد تا روند شیوع و ابتلای کرونا در بانک ها بیشتر از پیش کنترل شود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران اضافه کرد: از آغاز شیوع بیماری کرونا تابحال همکاران بانکی در شعب تعطیلی نداشته و در پشت باجه و واحدهای ستادی به مردم خدمت کرده اند و علاوه بر همکاران پشت باجه یکی از مدیران عامل بانک ها هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری جان خویش را از دست دادند که از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای خانواده هایشان صبر مسألت داریم.
صیدی ضمن اشاره به این که واکسن های موجود در شرایط دشوار بین المللی تهیه شده، از همکاران شبکه بانکی که پا به پای کادر درمان تلاش می کنند و چراغ اقتصاد کشور را روشن نگاه داشته اند، قدردانی و تجلیل نمود.
او همینطور از آغاز واکسیناسیون همکاران بانک صادرات ایران و همزمانی آن با عید غدیر ابراز شادمانی کرد و اظهار داشت: تلاش چند ماهه بانک ها سرانجام نتیجه داد و طبق نوبت بندی انجام شده در سرتاسر کشور، واکسیناسیون همکاران بانک صادرات ایران با اولویت صف و سپس ستاد صورت خواهد گرفت.
صیدی ضمن اشاره به اینکه همکاران بانک ها همواره و پا به پای کادر درمان برای خدمت رسانی به مردم حاضر بوده اند، ابراز امیدواری کرد با تزریق واکسن بهتر و آسوده تر از گذشته بتوانند در خدمت مردم باشند.
ازاین رو گزارش، سیستم بانکی کشور ۲۴۰ هزار کارمند دارد که تابحال بیشتر از ۳۵ هزار نفر از آنها به کرونا مبتلا و ۲۶۰ نفر جان خویش را از دست داده اند.
اکبر کمیجانی، رئیس کل بانک مرکزی طی مکاتبه ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواهان تسریع واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی شده بود که این درخواست با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراه شد و دکتر نمکی دستور آغاز واکسیناسیون کارکنان بانک ها را از اوایل هفته آینده صادر کرد.
خاطرنشان می شود از آغاز همه گیری ویروس کرونا تابحال ۳۵ هزار نفر از کارکنان شبکه بانکی به این ویروس مبتلا شدند و متأسفانه ۲۶۰ نفر از این عزیزان طی مدت یاد شده به علت مبتلا شدن به ویروس کرونا جان خویش را از دست داده اند.1400/05/07
21:34:15
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما