رییس اتحادیه تولیدكنندگان مطرح كرد

مشكل تامین آرد در كارخانه های نان صنعتی و كاهش تولید

مشكل تامین آرد در كارخانه های نان صنعتی و كاهش تولید به گزارش پول من رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان های صنعتی از مشکل تأمین آرد در کارخانجات تولید نان صنعتی اطلاع داد و خواهان تک نرخی شدن آرد شد و اظهار داشت: اگر آرد تک نرخی شود، قاچاق آرد متوقف می شود، سو استفاده گران و مافیا از بازار حذف می شوند و در تولید رونق و بین تولیدکنندگان رقابت ایجاد می شود.


محسن لزومیان در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش قیمت نان های صنعتی در امسال، اظهار نمود: قیمت نان های صنعتی تابع عرضه و تقاضاست و هم اکنون به سبب کاهش قدرت خرید مردم و گران تر بودن نان های صنعتی نسبت به نان های سنتی، تقاضا در این بازار ضعیف است.
وی با اعلان اینکه بازار کشش افزایش قیمت را ندارد، اشاره کرد: نمی توان درصد دقیقی برای افزایش قیمت نان های صنعتی عنوان نمود، چونکه نوع محصول تولیدی و میزان تولید کارخانجات مختلف متفاوت و در نتیجه افزایش قیمت آنها نیز متفاوت می باشد. از جانب دیگر باتوجه به افزایش بی رویه هزینه مواد اولیه، بسته بندی و حاملان انرژی چاره ای جز افزایش قیمت برای تولیدکنندگان نبود.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان های صنعتی با اعلان اینکه این نوع نان به سبب هزینه های بسته بندی، حمل و نقل و آرد، بهبوددهنده و غیره گران تر از نان های سنتی هستند و افراد کمتری از آنها استفاده می نمایند، اظهار نمود: بدین سبب هزینه تمام شده این نان ها بیشتر و قدرت خرید مردم پایین است. اما مشکل مهم تر تولیدکنندگان تامین آرد است.
برخی کارخانجات با یک دهم ظرفیت کار می کنند
به گفته ی ایشان، هم اکنون شرکت تجاری دولتی به کارخانجات آرد دولتی نمی دهد و می گوید دراین زمینه کمبود وجود دارد. این مسئله سبب شده تولید نان صنعتی کاهش پیدا کند. برای مثال کارخانه ای با ظرفیت تولید ۵۰ تن روزانه فقط پنج تن تولید می کند که موجب افزایش هزینه تولیدکنندگان می شود. استفاده از آرد آزاد نیز برای تولیدکنندگان به صرفه نیست.
لزومیان با اعلان اینکه شرکت تجاری دولتی اصلی ترین ماده اولیه تولید نان صنعتی را تامین نمی کند، اظهار داشت: هم اکنون قیمت آرد با گندم ۶۶۵ تومانی برای نان سنتی، ۹۰۰ تومان برای نان صنعتی و فانتزی، ۲۷۰۰ تومان برای صنف و صنعت و ۵۰۰۰ تومان بصورت آزاد در بازار وجود دارد. اما چاره مشکلات این است که قیمت آرد تک نرخی شود.
وی با اعلان اینکه ۷۰ درصد مواد اولیه تولید نان صنعتی آرد است، اظهار نمود: هم اکنون مشکل اصلی تولیدکنندگان تامین آرد است. اگر آرد تک نرخی شود، قاچاق آرد متوقف می شود، سو استفاده گران و مافیا از بازار حذف می شوند، در تولید رونق و بین تولیدکنندگان رقابت ایجاد می شود.
این تولیدکننده در آخر از دولت بعدی خواست که مشکل تامین آرد را برطرف و آرد را تک نرخی کند. همین طور برای تصمیم گیری با تشکل ها مشورت کند.
منبع:

1400/05/08
12:26:54
5.0 / 5
554
تگهای خبر: بازار , تجاری , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما