بازگشت معادن زغال سنگ چین به چرخه فعالیت در پی کمبود برق

بازگشت معادن زغال سنگ چین به چرخه فعالیت در پی کمبود برق پول من: تقاضای بالا برای برق و تلاش دولت چین برای تامین آن، ازسرگیری فعالیت 53 معدن زغال سنگ تعطیل شده در این کشور را به دنبال داشت.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، چین هفته گذشته اعلام نمود فعالیت ۳۸ معدن در مغولستان داخلی ازسرگرفته خواهد شد. حالا چین اعلام نموده که فعالیت ۱۵ معدن زغال سنگ دیگر در مناطق شنکسی و شین جیانگ ازسرگرفته می شود. این معادن به مدت یک سال فعالیت خواهدنمود و حداکثر ۴۴ میلیون تن زغال سنگ تولید می کنند که چین امیدوار است تقاضای رو به رشد برای تولید برق را در بحبوجه موج گرمای کشنده و افزایش فعالیت صنعتی، تامین کند.

چین برای پاسخگویی به درخواستها برای تامین بیشتر برق و کاهش آلایندگی به تقلا افتاده است. این خبر با انتظار گزارش سازمان ملل متحد همزمان شد. در این گزارش که هفته جاری انتشار یافت، هشدار داده است اگر جهان فورا انتشار گازهای گلخانه ای را به میزان قابل توجهی کاهش ندهد، هیچ راهی برای محدود کردن گرمایش جهانی به دو درجه سلسیوس بالاتر از سطح دوران قبل از صنعتی شدن وجود ندارد.

چین با توجه به این که معادن زغال سنگ را به چرخه حیات بازگردانده است، هشدار داد که وضعیت کمبود برق تازه شروع شده و در حقیقت وخیمتر خواهد شد. این به مفهوم آنست که قیمت زغال سنگ حرارتی بالا خواهد ماند. قیمت زغال سنگ حرارتی چین در ماه مه به رکورد بالای جدیدی صعود کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با این وجود زغال سنگ منبع تولید نیروی ارزانی بشمار می رود و به چین در تولید پنلهای خورشیدی مورد استفاده در کشورهای غربی مزیت داده است. از یک نظر، کوشش برای توسعه استفاده از نیروی خورشیدی در آمریکا و اروپا تقاضای بالاتر برای تولید نیروی زغال سوز در چین را بیشتر می کند به حدی که این کشور معادنی که قبل از این تعطیل کرده بود را باردیگر راه اندازی می نماید.

منبع:

1400/05/20
09:45:59
5.0 / 5
369
تگهای خبر: ارز , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما