وزیر پیشنهادی نفت چه خواهد کرد؟

وزیر پیشنهادی نفت چه خواهد کرد؟ پول من: وزیر پیشنهادی نفت دولت سیزدهم برنامه خودرا برای اداره این وزارتخانه در پنج فصل منتشر نمود.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، برنامه جواد اوجی بعنوان وزیر نفت پیشنهادی دولت سیزدهم برای اداره صنعت نفت در پنج فصل شامل فصل نخست «مقدمه»، فصل دوم «برخی از اسناد بالادستی در رابطه با صنعت نفت حاکم بر برنامه پیشنهادی»، فصل سوم «چالش های اساسی پیش روی صنعت نفت»، فصل چهارم «اقدامات اساسی و فوریت دار در صنعت نفت» و فصل پنجم «اقدامات راهبردی و عملیاتی وزارت نفت با لحاظ نمودن اولویت ها» تنظیم شده است.
سوابق علمی، تخصصی و اجرائی اوجی نیز در ابتدای این برنامه بطور کامل آمده است.
طبق اعلام وزارت نفت، بر طبق این گزارش، در قسمتی از مقدمه برنامه پیشنهادی جواد اوجی برای وزارت نفت دولت سیزدهم آمده است: «با وجود گذشت بیش از ۷۰ سال از زمان ملی شدن صنعت نفت، اما به دلیلهای مختلف داخلی و خارجی، انتظارات موردنظر از این صنعت بطور کامل محقق نشده است و از «ملی کردن صنعت نفت» تا استقرار «صنعت ملی نفت» مسیر طولانی و پر هزینه ای پیش رو قرار دارد که برای طی این مسیر ضمن لطمه شناسی، بایستی کل ظرفیت های کشور را بسیج کرد.
عوامل تأثیرگذار بر صنعت نفت که ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند را می توان شامل عوامل «اجرایی و تشکیلاتی، اقتصادی، حقوقی و قانونی، سیاسی داخلی و بین المللی، فنی و زیست محیطی» طبقه بندی کرد. یکی از ارکان اصلی تحقق اهداف وزارت نفت، تمرکز بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به مبارزه با فساد، اصلاح رویه ها و ساختارها در امتداد سیاست های کلی اصل ۴۴ با تاکید بر اصول رقابت، کوچک سازی و کاهش تصدی گری دولت استوار گردد. با اصلاح ساختار و بینش ها، صنعت نفت می تواند نقش مهمی در بهبود فضای کسب وکار برای کارآفرینان واقعی اقتصادی و جذب سرمایه گذاران داشته باشد.»
متن کامل برنامه پیشنهادی جواد اوجی برای تصدی گری وزارت نفت ایران را اینجا ببینید.
منبع:

1400/05/21
11:48:44
5.0 / 5
169
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , چك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما